2015. január 12., hétfő

Nincs több találgatás: a rákot az ember idézte elő!




Tudósok megállapították, hogy szinte nyoma sincs a betegségnek az egyiptomi múmiákban.A rák egy ember által létrehozott betegség, melyet a modern élet túlzásai táplálnak, ez a kijelentés egy ősi maradványokon végzett tanulmányon alapul.


A daganatok a legutóbbi időkig ritkák voltak, amikor a szennyezés és a rossz táplálkozás vált a fő problémává, ezt találták a múmiák, fosszíliák és klasszikus irodalmat felülvizsgálva.

Eredetének jobb megértése elvezethet a betegség eredményesebb kezeléséhez, mely csak az Egyesült Királyságban több mint 150 ezer életet követel minden évben.

Michael Zimmermann a Manchesteri Egyetem vendégprofesszora azt mondta: “Egy ősi társadalomban a sebészi beavatkozásnak minden esetben nyoma kellett, hogy maradjon, ami bizonyíték volna a rákra.“

“A rosszindulatú daganatok látszólagos hiánya a múmiákban úgy értelmezhető, hogy ritkaság volt az ókorban, jelezve, hogy a rákot okozó tényezők a modern, iparosodott társadalmakra korlátozódnak.“

Nyomon követve a rák gyökereit Zimmermann professzor és kollégája Rosalie David a betegségre való lehetséges utalásokat elemezte a klasszikus irodalomban, és megvizsgálták a leletekben és a mumufikálódott testekben található jeleket.

Több száz egyiptomi múmiából vett szövetminta ellenére, melyeket rehidratáltak és mikroszkóp alá helyeztek, csupán egyetlen rákos eset nyert megerősítést.

Mindez a kísérletek ellenére azt mutatja, hogy a daganatok a mumufikálás következtében még jobban megőrződnek, mint az egészséges szövetek.

Elutasítva azt az érvet, hogy az ókori egyiptomiak nem éltek elég ideig ahhoz, hogy kialakuljon a rák, a kutatók rámutattak arra, hogy más, a korral járó betegségek, mint például az érelmeszesedés és a törékeny csontok okozta halál gyakran előfordult.

A rák fosszilis bizonyítékai is ritkák, a szakirodalom néhány tucat, többnyire vitatott példát ismer állatoknál, számol be a Nature Reviews Cancer című folyóirat.

Még több ezer neandervölgyi csont tanulmányozása során is csupán egyetlen példát találtak a rák lehetőségére.

Az ókori egyiptomi szövegekben a rákra vonatkozó bizonyíték szintén “csekély”, a problémákat nagyobb valószínűséggel okozta lepra vagy visszértágulat.

Az ókori görögök voltak valószínűleg az elsők, akik egy adott betetgségként definiálták a rákot, és tettek különbséget a jóindulatú és rosszindulatú daganatok között.

A Manchester professzora azonban azt mondja, hogy nem volt világos, hogy ezt a betegség valódi növekedése jelezte, vagy a nagyobb orvosi ismereteknek volt köszönhető.

A 17. századból származik az első mell- és más rákműtétek leírása.

Az első jelentésekre a szakirodalomban a daganatok megkülönböztetéséről csupán az elmúlt 200 évben került sor, többek között kéményseprők herezacskó rákjáról 1775-ben, és tubák használók orr rákjáról 1761-ben.

David professzor, aki Mike Richardson professzornak, az Egyesült Királyság egyik fontos rákszakértőjének és más onkológusoknak mutatta be az eredményeket egy konferencián az év elején azt mondta: “Az iparosodott társadalmakban a rák a második halálok a szív-és érrendszeri betegségek után. De a régi időkben ez rendkívül ritka volt.“

Nincs semmi a természetes környezetben, amely rákot okozhat. Tehát ennek mesterséges betegségnek kell lennie, amit a szennyezés, valamint a táplálkozási és életmódbeli változások okoznak.

“A legfontosabb dolog a tanulmányunkban, hogy egy történelmi perspektívát nyújt a betegségről. Nagyon világos kijelentéseket tudunk tenni a rákos megbetegedések arányáról a társadalomban, mert egy teljes körű áttekintéssel rendelkezünk. Több ezer évet vizsgáltunk, nem csupán száz évet, és nagy mennyiségű adattal rendelkezünk.“

Az ókori egyiptomi, illetve az egész évezredből származó adatoknak a modern társadalom számára világos az üzenete – a rák ember alkotta, és olyan valami, amivel lehet és kell is foglalkozni.

Dr. Rachel Thompson a Világ Rákkutatási Alap-tól azt mondta: “Ez a kutatás egy nagyon érdekes olvasmány.”

Az Egyesült Királyságban minden harmadik ember lesz rákos, ami meglehetősen általános a modern világban.

A tudósok most azt mondják, hogy az egészséges táplálkozás, a rendszeres testmozgás és az egészséges testsúly megakadályozhatja a leggyakoribb rákbetegségek egyharmadát, így talán őseink életmódja csökkenthette a rák kockázatát.

forrás:Daily Mail, ujvilagtudat.blogspot.hu

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése