2023. június 15., csütörtök

kora-vaskori kárpát-medencei nép, magyar névvel és etruszk, méd, szkíta,... HungarianHistory III.

A készpénz nélküli társadalom...

 Készpénz mentesség és digitális jegybank. A pénzügyi szektor eddigi legnagyobb átalakulása előtt áll, ami a kritikusok szerint pusztán az állampolgárok kontrollálásáról és megfigyeléséről szól. De vajon ki lehet-e maradni az ideológia vezérelt gazdaság új korszakából?  

Ez itt a kérdés. (M5)

 


 

2023. június 9., péntek

PRÓBÁLJON MEG 15 MÁSODPERCIG HALLGATNI, ÉREZNI FOGJA AZ ENERGIAÁRAMOT • ...

The Sound of Ancient Languages. You Haven't Seen Anything Like This Before!

A GYÓGYSZER BENNED VAN.



 

A GYÓGYSZER BENNED VAN, ÉS NEM HASZNÁLOD?
 
Mi vagyunk az egyetlen lények a Föld felszínén, akik képesek átalakítani biológiánkat az által, amit gondolunk és érzünk.
A sejtjeid folyamatosan figyelik a gondolataidat és módosítják őket.
Dühroham tombol az immunrendszeredre. A nyugalom azonban rettentően erőt ad.
Az öröm és a harmonikus tevékenység egészségesen tart és meghosszabbítja az életed.
Egy negatív vagy szomorú helyzet emléke ugyanazokat a pusztító hormonokat és biológiai anyagokat szabadít fel, mint a stressz.
A sejtjeid folyamatosan dolgozzák fel az összes tapasztalatodat, és a véleményed szerint metabolizálják őket.
Ez az egész biokémiai profil drasztikusan módosul, ha megtalálod a békédet, sőt az öregedési folyamatodat is semlegesítik nap mint nap.
 
Shakespeare nem metaforikus volt, amikor Prospero karakterén keresztül azt mondta:
"Ugyanabból vagyunk, mint az álmok. "
Akarod tudni, hogy érzi magát ma a tested?
Szóval emlékezz, mit gondoltál és éreztél tegnap.
Akarod tudni, hogy milyen lesz a tested holnap?
Figyelj ma a gondolataidra és az érzelmeidre!
Azzal, hogy kinyitod a szíved és az elméd, megakadályozod, hogy egy sebész megtegye helyetted
A gyógymód benned van, és nem használod.
A betegség belülről fakad, és nem veszed észre.
Ne feledd, nem azok vagyunk, akiknek gondoljuk magunkat, hanem amit gondolunk és érzünk anélkül, hogy tudnánk.
 
Szeretettel és fénnyel,

Gondolatok ereje: néhány módszer, amely segítségével csodálatos életet teremthetsz magadnak!


Ha tudnád, hogy milyen ereje van a gondolataidnak, soha többé nem gondolnál negatív dolgokra. 

A legtöbb ember beleesik saját negatív gondolatainak csapdájába, és nem képes onnan kimászni. 

Észre sem veszed, hogy te magad állítasz korlátokat az életedben!

A gondolathullámok igazából sokkal többet jelentenek annál, mintha valamit görcsösen akarnál. 

Ha arra gondolsz mindig, amit valójában el szeretnél érni, akkor minden kívánságod teljesülni fog.

Íme néhány módszer, amely segítségével csodálatos életet teremthetsz magadnak.
 

1. Hála
Adj hálát mindazokért a dolgokért, amelyek már jelen vannak az életedben. Ha arra gondolsz, hogy milyen rossz a munkahelyed, vagy nem szereted az otthonodat, akkor csak azt erősíted meg. Adj hálát azért amid van, és képzeld el azt, amit nagyon szeretnél. Amikor hálát adsz a meglévő dolgokért, megnyitod az ajtót, hogy még többed legyen.
 

2. Képzeld el!
Képzeld el azt, amire nagyon vágysz. Gondolataid és elképzeléseid igen nagy hatóerővel rendelkeznek, éppen ezért fontos, hogy határozott és világos képet alkoss arról, amit szeretnél. Az Univerzum pontosan azt hozza létre, amire vágysz.
 

3. Rezgés
A világon minden rezgésből áll, a vibrációd határozza meg, hogy milyen életet élsz. Ha magasabb szintű a rezgésed, akkor szerelmet, boldogságot, és beteljesült életet vonzasz magadhoz. Viszont, ha alacsony szintű a rezgésed, akkor tele lesz haraggal, szomorúsággal és elégedetlenséggel az életed. Mindig figyelemmel kell kísérni azt az energiát, amit hordozol. Ha elcsendesedsz és befelé figyelsz, érezni fogod a gyomrodban, a szíved dobbanásában az energia minőségét.
 

4. Dobd ki!
Szabadulj meg mindattól, ami már nem szolgálja a hasznod. Mindaddig nem fogsz tudni új dolgokba kezdeni, ha még mindig a régi tölti ki az életed. Ha a jelenben akarsz élni, engedd el a múltat.
 

5. Megerősítések
Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen gondolatokat forgatsz a fejedben. Mondogass pozitív megerősítéseket, hogy az életed napról-napra egyre jobb legyen.
 

6. Tedd félre a kétségeid!
Engedd el a félelmeidet, és azt a típusú gondolkodást, hogy neked úgysem sikerül. Hidd el, hogy bármi lehetséges, amit teljes szívvel teszel. Hagyd abba az állandó elemző gondolkodást, hallgass inkább a szívedre és a megérzéseidre. Légy önmagad, és haladj előre, ne kételkedj a sikerességedben.
 

7. Engedd be!
Nyisd ki a szíved, és engedd be a feléd áramló dolgokat, embereket. Tudd, hogy megérdemled, hogy részesülj a jó dolgokban, megérdemled a boldogságot. Nyisd ki az ajtót a bőség számára.
 

8. Álmodj!
Itt az ideje, hogy álmodj egy olyan életről, amely a tökéleteset jelenti számodra Senki és semmi sem akadályozhatja meg, hogy olyan életet alkoss, amire vágysz. Álmodd meg, és valósítsd meg, a gondolataidat, hisz a képzelőerőd teremtő erővel rendelkezik.
 

(Forrás: Filantropikum)

Igyekezzünk orron keresztül lélegezni! Hogyan? Miért?



 
Kórházi orvosi munkám évei alatt sok haldokló embert figyeltem meg. A halál bekövetkezte előtt utoljára vettek egy mély levegőt.
Ez ellentétes az idealizált elképzeléssel, miszerint az élet végén egyre gyengébb a légzés, végül teljesen megnyugszik.
A modern ember gyakori, túlzott mély légzése a szervezetben szén-dioxid hiányt és betegségeket okoz.
A sejtek szén-dioxiddal való telítettségét, és ebből következő egészségi állapotunkat könnyen meghatározhatjuk.
Üljünk egy székre egyenes háttal, és lélegezzünk a megszokott módon, ne mélyen! Kilégzés után tartsunk szünetet, mielőtt könnyedén újból belélegzünk. A kilégzés és belégzés között mérjük meg a kontroll szünet idejét. Minél hosszabb ez az erőlködés nélküli szünet, annál "normálisabban" lélegzünk.
Az egészséges embereknél a kontroll szünet az első méréskor általában 6-8 másodperc körül van, a betegeknél ez kevesebb. Egyidejűleg a pulzusszámot is számoljuk meg!
Kényelmes ülő helyzetben, a tekintetünket kissé emeljük a szem vonala fölé, orron keresztül lélegezzünk, lazítsuk el rekeszizmokat! Felszínesen, csendesen és észrevehetetlenül lélegezzünk, miközben a gyomor és a mellkas nem emelkedik. A levegő csak a kulcscsontig ereszkedik le.
A belégzés legfeljebb 2-3 másodpercig tarthat, a kilégzés pedig legfeljebb 3-4 másodpercig, amit körülbelül 4 másodperces szünet kövessen. Folytassuk a légzést ebben az ütemben, ha mélyebb belégzésre van szükség, akkor csak kis mértékben növeljük a légzés mélységét.
Kezdetben melegséget fogunk érezni az egész testünkben.
Minden gyakorlás után a kontroll szünet 1-2 másodperccel meghosszabbodik, és a pulzus lelassul.
Hosszas gyakorlás után rögzül ez a légzési mód, és gyakorláson kívül is felületesen lélegzünk.
A mély légzés kimossa a CO2-t a testből. A kedvező 6,5% helyett jóval kevesebb lesz, 3,76%. 3% alatt bekövetkezik a halál.
Ha a szén-dioxid túlzott mértékben kiürül a szervezetből, a vérerek szűkülni kezdenek, a tüdő hörgői begörcsölnek, a légzés nehézkessé válik.
A jógik 180 másodperc felett tartják a kontroll szünetet, és több tíz percig képesek visszatartani a lélegzetüket. Ez egy különleges képesség.
Mi nem törünk ilyen babérokra, de a magas vérnyomás, a cukorbetegség, az asztma és sok egyéb betegség az energiaszint emelő légzéssel gyógyítható.
Az energiaszint emelő légzés gyakorlatokat végezve megemelkedik a szervezet szén-dioxid szintje, a kontroll szünet megnövekszik, és megindul betegségekből való felépülés.
A légzés egy öntudatlan folyamat, de tudatosan a légzés gyakorlatokkal szabályozhatóvá tehetjük.
Javíthatjuk az egészségi állapotunkat.
Eljutunk a stressztől az ellazulásig, a csüggedtségtől az energikusságig.
Az energiaszintünk növekedésével szellemi fejlődésünk is egy következő lépcsőfokra ér.
Szeretettel várlak benneteket a nyári intenzív energiaszint emelő légzés gyakorlat sorozatára. Kapcsolódjatok be, tanuljatok minden este új energiaszint emlő légzést!




 

Igyekezzünk orron keresztül lélegezni! Hogyan? Miért?

 
Elsőként tudatosítsuk magunkban, ébren, vagy alvás közben hogyan lélegzünk. Orron, vagy szájon át?
Ha ébren orron át veszünk levegőt, törekedjünk arra, hogy ez alvás közben is így legyen. Különben (apnoé) légzés kimaradás léphet fel. Ha ébren orron keresztül lélegzünk, alvás közben is így fogunk tenni.
A tüdő szén-dioxid-szintje attól függ, hogy mennyi ideig tudjuk visszatartani a légzésünket a normál kilégzés után.
Tegyünk egy próbát! Üljünk egyenesen, ne tegyük keresztbe a lábunkat, és lélegezzünk nyugodtan, egyenletesen. Lélegezzünk be és ki orron át. Kilégzés után ne vegyünk lélegzetet, és stopperrel mérjük meg, mikor érezzük az első határozott késztetést a belégzésre. Az első belégzés legyen nyugodt és orron át történjen. Ha túl nagy levegőt kell venni, akkor a lélegzet visszatartás túl hosszú volt.
Az így kapott időt „ellenőrző, vagy kontroll szünetnek” nevezzük. A szervezet szén-dioxid szintjét tükrözi. Mérjük meg a szívverésünk percenkénti számát is.
A 40-60 másodperces kontroll szünet és a percenkénti 70-nél kisebb pulzus normális, egészséges légzésmintát és kiváló fizikai állóképességet jelez;
A 20-40 másodperces kontroll szünet és a 80 ütés/perc pulzusszám enyhe légzési elégtelenséget, mérsékelt teherbírást és jövőbeni egészségügyi problémának ad esélyt. (a legtöbben ebbe a kategóriába tartozunk).
A fizikai gyakorlatokkal növelhetjük a kontroll szünetünket.
Séta közben kizárólag orron keresztül lélegezzünk!
A kontroll szünet emelkedésével növelhetjük a fizikai terhelést kocogással, kerékpározással, úszással.
A 10-20 másodperces kontrollszünet és a 90 ütés/perc pulzus légzési elégtelenségre és rossz fizikai állapotra utal. Ha ebben a kategóriában vagyunk, tanuljuk meg az orron keresztüli légzést, váltsunk életmódot.
A légzésünk legyen sima és lassú, mély, nem szapora.
Helyezkedjünk el kényelmesen egy széken ülve, lazítsunk. A tekintetünket kissé emeljük a szem vonala fölé; lazítsuk el a hasizmokat és lélegezzünk felszínesen 10-14 percig. Ha jobban esne a mélyebb belégzés, növeljük a mélységét!
A ritkább, és felszínes légzés eltántorítóan hangzik, de a szén-dioxid tartalékaink kimerülnek, ha nem erre törekszünk.
A bronchiális asztmában szenvedők részvételével végzett klinikai vizsgálatok azt mutatják, hogy az általuk kilélegzett levegő mennyisége 10-15 l / perc. A krónikus szívbetegségben szenvedőknél ez a mennyiség 15-18 l / perc. Ugyan akkor a normál egészséges emberé 4-7 l/perc (azaz 12-14 légzés/perc). Látjuk, hogy a ritkább légzés az egészséges.
Ha szájon át lélegzünk egészségügyi problémáink lesznek. Gyerekkorban az állkapocs sem optimálisan formálódik ilyen esetben, helytelen lesz a harapás. A szájüreg kiszárad, és a nyál hiánya miatt elszaporodnak a kórokozó baktériumok, beszűkülnek a légutak, létrejön az ördögi kör, nehéz orron keresztül lélegezni.
Ne feledjük, hogy ha mélyebben és gyorsabban lélegzünk, szűkülnek az erek, és kevesebb oxigén áramlik a szervekbe és szövetekbe. Orron át lélegezve lelassul, és normalizálódik a légzésünk száma, javul a szervezetünk oxigéntelítettsége.
Az orron át történő légzés nyugtatóan hat, mivel aktiválja a paraszimpatikus idegrendszert.
A következő módszer segít szabályozni a légzést, csökkenti a stresszt, a vérnyomást, és az orrdugulást:
Egyik kezünket a mellkasunkra, a másikat a hasunkra helyezzük. Minden lélegzetvételnél érezzük a has mozdul, a mellkas mozdulatlan. Csukott szájjal lélegezzünk be-ki az orron keresztül, a figyelmünket összpontosítsuk a légzésünkre. A lélegzetvételünk csendesedjen el, míg úgy érezzük, hogy alig veszünk levegőt. A gyakorlatot végezve szén-dioxid halmozódik fel a vérben. Három-négy perc elteltével érezhetővé válnak a szén-dioxid felhalmozódásának pozitív hatásai. A testhőmérséklet emelkedik, ez a vérkeringés javulásának jele, a nyálelválasztás növekszik, mert a paraszimpatikus rendszer bekapcsolt. Mind ez a stressz csökkentését mutatja. Ha eleinte enyhe levegőhiányt érzünk gyakorlás közben, tartsunk 15 másodperc szünetet.
Gyakori a helytelen mellkasi légzés. Lélegzet vételkor a mellkas és a vállak felemelkednek.
Viszont helyes légzés közben a vállak mozdulatlanok, a mellkas sem tágul, csak a has emelkedik.
A légzés gyakorlatok természetes nyugtatóként csökkentik a stresszt, aktiválják a paraszimpatikus idegrendszert, ellazítanak.
Légzés gyakorlatokat a nap folyamán, a különböző tevékenységeink közben is végezhetünk. Hasznos a váltott orrlyukú légzés, ennek is több változata ismert.
Végül itt az egyszerű úgynevezett „365-ös módszer”:
Lélegezzünk percenként hatszor öt másodpercet be, öt másodpercet ki, három alkalommal naponta, az év 365 napján. Ugye, milyen egyszerű.
A légzésgyakorlatok nemcsak javítják az egészségünket, növelik a stresszel szembeni ellenállásunkat, segítenek megőrizni a fizikai jól létünket.
Ügyeljünk a légzésünkre, legyünk egészségesek!
 
 Bővebb információt a vivation2020@gmail.com címen kaphattok.
 
 

Levegő : Légzés és keringés:

 

 

2023. június 8., csütörtök

Most már szabad összeesküvés-elméletesnek lenni...

 Most már szabad összeesküvés-elméletesnek lenni 2020-ban még összeesküvés-elméletesként gúnyolódtak rajtunk, amikor felmerült Bill Gates neve, vagy a hatalom koncentrálódásának tendenciájáról beszéltünk, amely végigkísérte a 20. század történelmét és ezt merészeltük párhuzamba hozni a pandémia indokolatlan és pusztító döntéseivel. Ma már úgy nyilatkoznak a témában a média „cárjai”, mintha ez mindig is magától értetődő lett volna. A jelenség az örökös egymásra mutogatás, fröcsögés és bal-jobb pártoskodás mellett új színfoltként jelent meg a palettán. De netovább! Ez jellemzi ma a közéletet. Hová tűntek az igazán égető kérdések és kik irányítják a narratívát? Erre kerestem a választ. 0:00 Ez már nálam is kiverte a biztosítékot 2:18 2020-ban még összeesküvés-elméletesnek számítottunk 2:59 Miért nem látnak összefüggéseket? 4:19 Jobboldal vagy baloldal? 10:28 Miért fontos irányítani a narratívát? 13:12 Nyugati példák a narratíva irányítására 16:16 Néhány bizonyíték arra, hogy nem vagyunk összeesküvés-elméletesek 24:13 Idealizmus?

 


 

 https://szkeptikuskerekasztal.com

2023. június 4., vasárnap

Epigenetika – Önpusztító emberiség

 Nincs már több tízezer évünk arra, hogy szép lassú átalakulási folyamaton menjünk keresztül ahhoz, hogy a környezet változásaihoz alkalmazkodni tudjunk. Csak úgy élhetünk túl, ha képesek vagyunk nagyon gyorsan változni! Mi történik bennünk, amikor nagyon nagy stressz ér bennünket? Mik azok az epigenetikai faktorok és mi mindenre hatnak? Mi mindent hozunk örökletesen, miről tehetnek a gének és a DNS? Mi mindent hagyományozunk mi magunk is öntudatlanul is transzgenerációsan az utódainkra? Hogyan gondolkodik a természet és mekkora hatalma van a saját gondolkodásunknak? 

Dr. Taraczközi István előadása a XXX. Természetgyógyászati Kongresszuson:

 

 


 

VNTV

2023. június 3., szombat

A HATALOM ANATÓMIÁJA - (HIHETETLEN MAGAZIN)

 

- ÁLLANDÓ RETTEGÉSBEN TARTOTT RABSZOLGÁK :

Az 1973-2021 között történelmi események és folyamatok alapvetően változtatták meg a világ berendezkedését, olyannyira, hogy az útjukra indított tendenciák a jelenünket is meghatározzák. A nagyhatalmi játszámból az USA került ki győztesen, ezzel egypólusú világrendszer jött létre, annak minden előnyével… - és legfőképp hátrányával. A hatalomtechnikai módszerek globális kormányzás kialakítására irányultak és ezt a célt a mai napig nem adták fel a világot irányítók. A probléma az, hogy időközben más országok is bejelentkeztek, mint globális tényezők és ellenpólust képeznek, ezzel egy komoly szembenállást produkálva az eddigi, meglehetősen egyoldalú status quo-val szemben. Jelenünk legtöbb krízise, égető problémája ide vezethető vissza. A világ újra felosztásának küszöbén állunk, ami ezzel együtt a világhatalom felosztását is jelenti. A kérdés, hogy vajon sikerül-e viszonylag békésen véghez vinni ezt a folyamatot, avagy ismét (és talán utolsó alkalommal…) egymásnak esnek a riválisok, aminek brutális, netán végzetes következményei lehetnek…