2015. március 28., szombat

Giant Megaliths in Russia

Tudatszintek kalibrálása - Tudat kalibráció




ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK

A tudat energiamezeje végtelen kiterjedésű. Bizonyos szintjei az emberi tudatnak felelnek meg, amelyeket 1-1000-ig kalibráltunk. (Lásd a tudattérképet.) Ezek az energiamezők fejezik ki és uralják az emberi tudatot.

A világegyetemben minden egy bizonyos frekvenciát, vagy pontos energiamezőt sugároz, amely mindörökre a tudat mezejében marad. Ezért minden személy vagy lény, aki valaha élt, és velük kapcsolatban minden, tehát az összes esemény, gondolat, tett, érzés vagy beállítottság örökre megőrződik, és a jelenben vagy a jövőben bármikor visszakereshető.

AZ ELJÁRÁS

A kineziológiai reakció (izomteszt) egy meghatározott ingerre adott, egyszerű ‘igen’ vagy ‘nem igen’ (nem) válasz. A holisztikus gyógyászat gyakorlatában rendszerint úgy végzik, hogy az alany kinyújtja a karját, amelyet a tesztet végző személy a csuklónál két ujjal, finoman lefelé nyom. Az alany a másik kezével általában a vizsgált anyagot tartja a napfonata (solar plexus) előtt. A tesztet végző azt mondja az alanynak, hogy „Tarts ellen!”, és ha a vizsgált anyag jótékony hatású az alany számára, a karja erős lesz. Ha azonban nem előnyös vagy káros a hatása, a karja elgyengül.

Ezt a vizsgálatot éveken keresztül világszerte ezrek végezték el, és a tesztek megbízhatóságát és pontosságát vizsgálatok igazolták. Feltétlenül figyelembe kell vennünk, hogy a tesztet végző személynek és tesztalanynak egyaránt a 200-as szint felett kell kalibrálnia, mert csak ebben az esetben kaphatunk pontos választ. Az is fontos, hogy a kérdező szándéka tisztességes legyen.

Sok éven át úgy hitték, hogy a tesztválasz a test akupunktúrás vagy immun-rendszerének helyi reakciója. A későbbi kutatás azonban kiderítette, hogy a tesztválasz egyáltalán nem a testhez köthető, hanem a tudat valamilyen anyagra vagy kijelentésre adott általános válasza. Ami igaz, jótékony vagy támogatja az életet, arra igenlő válasz érkezik, amely a tudat minden élőben jelenlévő

energiamezejéből származik. Az „igen” választ a test izomzatának a megerősödése jelzi (rendszerint a deltaizom a legmegfelelőbb jelzőizomnak, de a test bármely izma használható, mint a gastrocnemia stb., amelyet a hátgerincmasszázzsal gyógyítók például gyakran vesznek igénybe).

Ha egy állítás hamis vagy egy anyag káros, a „Tarts ellen!” utasítására az izmok elgyengülnek. Ez azt jelzi, hogy az inger negatív, nem igaz, életellenes vagy a válasz „nem”.

A vizsgálat elvégzéséhez két ember kell: a teszt elvégzője és a tesztalany. A nyugodt környezet és a háttérzene mellőzése a legmegfelelőbb. A tesztalany hunyja be a szemét. A vizsgálatot végző személynek kijelentő módban kell megfogalmaznia a „kérdést”. A kineziológiai reakció „igen” vagy „nem” választ ad a kérdésre. A kérdés helytelen alakja például a következő lehet: „Egészséges ez a ló?” A helyes forma a kijelentés: „Ez a ló egészséges”, vagy az ellenkezője, azaz „Ez a ló beteg.”

Miután elhangzott a kijelentés, a tesztet végző személy felszólítja a karját a padlóval párhuzamosan kinyújtva tartó alanyt, hogy tartson ellen. A teszt végzője a csuklónál két ujjal gyorsan, de nem túl erősen lenyomja az alany kinyújtott karját. A tesztalany karja vagy erős marad, ami „igent”, vagy elgyengül, ami „nemet” jelent.

MEGHATÁROZOTT SZINTEK KALIBRÁLÁSA

A pozitív és negatív, az igaz és hamis, az építő és romboló kritikus határvonala a 200-as érték (lásd a Tudatszint-táblázatot). Minden, ami a 200-as érték felett áll, vagyis igaz, erővel tölti el az alanyt; minden, ami a 200-as érték alatt áll, vagyis hamis, elgyengíti a kart.

Bármilyen múltbeli vagy jelenlegi dolog, tehát képek vagy állítások, történelmi események vagy személyek a vizsgálat tárgyát képezhetik.

Számszerű kalibrálás:

Példa: „Ramana Maharshi 700 felett kalibrál.” (igen / nem) Vagy: „Hitler 20 felett kalibrál.” (igen / nem)

KORLÁTOK

A kineziológiai vizsgálat nem alkalmazható jóslásra; ezen kívül semmi nem korlátozza azt, hogy milyen kérdést tehetünk fel. Minden jelenlegi vagy történelmi eseményre rákérdezhetünk. A válaszok személytelenek, a vizsgálatot végző személy és az alany meggyőződéseitől függetlenek. A protoplazma például elhúzódik az ártalmastól, a hús pedig vérzik. Az ilyen tesztanyagoknak ezek a tulajdonságai, és személytelenek. A tudat valójában csak az igazat tudja, mert egyedül az igazságnak valós a léte. A valótlanra nem válaszol, mert a hamis a valóságban nem létezik.

A kineziológiai reakció ezért pontosan fogalmazva azt a választ adja, hogy „világos” vagy egyszerűen „nem világos”. Mint avillanykapcsolónál, amely ha fel van kapcsolva, azt mondjuk, hogy világos van, amikor lekapcsoljuk, akkor pedig azt, hogy „sötét van”, de ez egyszerűen azt jelenti, hogy nincs fény. A valóságban nem létezik a sötétség. Ez nehezen megfogható kijelentés, ám elengedhetetlen a tudat természetének megértéséhez. A tudat csak az Igazságot ismeri fel, a valótlanra egyszerűen nem válaszol. Ugyanígy egy tükörben is csak akkor látható tükörkép, ha van mit tükröznie. Ha nincsen előtte semmi, nem jelenik meg tükörkép.

MEGJEGYZÉS A SZINTEK KALIBRÁLÁSÁHOZ

A kalibrált szintek egy meghatározott hivatkozási skálához viszonyítanak. Ha a mellékelt táblázat szerint értékeket szeretnénk kapni, utalnunk kell erre, vagy például ki kell jelentenünk, hogy „az emberi tudat 1-1000-ig terjedő skáláján, ahol a 600 a megvilágosodást jelöli, ez és ez X érték felett kalibrál”, vagy „a tudati skálán, ahol 200 az Igazság, 500 pedig a szeretet szintje, ez a kijelentés X felett kalibrál”. (Adjunk meg egy pontos számot.)

ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK

Az emberek jellemzően szeretnék megkülönböztetni az igazat a hamistól. Ezért egy igen pontosan körülírt kijelentést kell megfogalmaznunk. Kerüljük az általános kifejezéseket, mint például „ez egy ‘jó’ állás”. Milyen szempontból ‘jó’? A fizetés miatt? Jók a munkakörülmények? Előléptetési lehetőséget ígér? Igazságos a főnök?

GYAKORLAT

A vizsgálati módszerrel megismerkedve egyre nagyobb gyakorlatra teszünk szert. Hirtelen elkezdenek előjönni a ‘helyes’ kérdések, és már-már hátborzongatóan pontosak lehetnek. Ha a tesztet végző személy és az alany egy ideje már együtt dolgozik, egyikükben vagy mindkettőjükben kifejlődik az a képesség, hogy bámulatos pontossággal találjon rá a legmegfelelőbb kérdésre, még ha egyikük sem tud semmit az

adott dologról. A tesztet végző például elvesztett valamit, és elkezdi mondani: „Az irodában felejtettem.” (Válasz: nem.) „A kocsiban hagytam.” (Válasz: nem.) A tesztalany hirtelen szinte ‘látja’ a tárgyat, és így szól: „Kérdezd azt, hogy ‘a fürdőszobaajtó hátulján’. A dolog a fürdőszobaajtó hátuljára van felakasztva.” (Válasz: igen.) Ennél az esetnél a tesztalany azt sem tudta, hogy a tesztet végző illető megállt tankolni, és a benzinkút mosdójában felejtette a kabátját.

Bármiről bármilyen információhoz hozzájuthatunk a jelenből és a múltból, a tér bármely pontjáról. Keresztkérdésekkel könnyen megbizonyosodhatunk az eredmények pontosságáról. Teljesen természetes, ha először kételkedünk. Aki azonban elsajátítja ezt az eljárást, annak egy pillanat alatt több információ áll a rendelkezésére, mint amennyit a világ összes számítógépe és könyvtára tartalmazhat. A lehetőségek tehát kétségkívül korlátlanok, a kilátások pedig lélegzetelállítóak.

A helyes kalibrációs technika

Minden kalibráció a Tudattérképet használja viszonyítási alapul.

Tegyük fel a kérdést: „Egy 1-1000-ig terjedő skálán, ahol a 600 a megvilágosodást jelöli, ez (a tanító, tanítás, gondolat stb.) X értéken kalibrál.” (Mondjunk egy számot.)

A skála csak viszonyít, és a számokat önkényesen választottuk. Ha a viszonyításhoz nem használnánk egy meghatározott skálát, tetszőleges értékeket kapnánk. Mindenki elkészítheti a maga skáláját.

Ha egy adott skálát nem határozunk meg pontosan, meglepő számokat kapunk az 1000-es érték felett, és minden eredménnyel egyre magasabbat és magasabbat. Az itt megadott skálán az 1000-es a legmagasabb szint, amelynél magasabb értéket senki nem ért el, aki valaha élt ezen a bolygón, beleértve a nagy avatárokat is.

Forrás: David R. Hawkins: A valódi Én hatalma

Az Izomtesztelés (kal.:600) pontosságának mértéke, azaz konzisztens eredmények Tudat Kalibrációs Kutató Technikával (605):

200 alatt megbízhatatlan/a képesség nem elérhető
200-as szinten a pontosság mértéke 70%
250-es szinten a pontosság mértéke 70,6%
310-es szinten a pontosság mértéke 71%
350-es szinten a pontosság mértéke 77%
400-as szinten a pontosság mértéke 80%
500-as szinten a pontosság mértéke 94%
540-es szinten a pontosság mértéke 96%
600-as szinten a pontosság mértéke 99%
900-as szinten a pontosság mértéke 99.9%
1000-es szinten a pontosság mértéke 100%

TKKT: Tudat Kalibrációs Kutató Technika

Tesztelés végezte: Institute for Advanced Spiritual Research

(Alapítota és eredményeit jóváhagyta: David R. Hawkins 2012)











--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------






TUDATKALIBRÁCIÓ:


Energiaszint: 700 és 1000 közötti - megvilágosodás

Ez a történelem legnagyobbjainak a szintje, azoké, akik példáját a különböző korokban tömegek követték. Valamennyien kapcsolatban állnak az isteni természettel, amivel gyakran azonosítják is őket. Ez már a nagy erejű inspiráció szintje; az idetartozó lények olyan attraktormezőket teremtettek, amelyek az egész emberiségre hatást gyakorolnak. A 700 és 1000 közötti szinten már nem észlelhető a másoktól elkülönülő, személyes én; ehelyett az ÉN A TUDATTAL és az ISTENI TERMÉSZETTEL egyesül. A MEG NEM NYILVÁNULÓT ÉNKÉNT élik meg, immár az elmén túl. Az egónak ez az átlépése példaként szolgálhat másoknak, akik megtanulhatják belőle, hogyan érhetik el maguk is ezt az állapotot. Ez a tudat evolúciójának a csúcsa legalábbis az emberi lét birodalmában.
A nagy tanítások felemelik a tömegeket, és az egész emberiség tudatossági szintjét is növelik. Ez a fajta éleslátást kegyelmi állapotnak nevezik, ajándéka a végtelen lelki béke, amelyet kimondhatatlan, szavakkal ki nem fejezhető érzésként jellemeznek. Az önmegvalósítás e szintjén az egyéni létélmény minden időn és individualitáson felülemelkedik. Az "én" már nem a fizikai testtel való azonosulást jelenti, így annak sorsa sem lényeges kérdés. A testet csupán eszköznek tekintik, hogy a tudat az elme segítségével kifejeződhessen; fő értéke a kommunikációban rejlik. Az én visszaolvad az ÉNBE. Erre a szintre a dualitás (kettősség) megszűnése, a teljes EGYSÉG jellemző. A tudat már nincs helyhez kötve, a tudatosság mindenütt egyformán jelen van.
A megvilágosodás szintjét elért egyéneket ábrázoló nagy műalkotások a tanítót gyakran jellegzetes kéztartással, az úgynevezett mudrával ábrázolják, amikor a tenyér áldást sugároz. Ebben a mozdulatban jelenik meg az energiamező átadása az emberiségnek. Az isteni kegyelem szintje 1000-ig kalibrálható: ez volt a legmagasabb szint, amit az írott történelem során emberi lény elért, azok a nagy bölcsek, akikhez valóban illik az "úr" megjelölés, mint Krishna, Buddha és Jézus Krisztus (Úrjézus).
Dr. David R. Hawkins - ERŐ kontra erő 74. old.


Energaiszint: 600 – béke

Ez az energiamező azzal a létélménnyel áll összefüggésben, amelyet olyan kifejezésekkel szoktak jellemezni, mint a transzcendencia, az önmegvalósítás vagy az istentudat. Rendkívül ritka: tízmilló emberből csak egy éri el. Ezen állapotban eltűnik a szubjektív és az objektív közötti különbség, és az észlelések már nincs konkrét fókuszpontja. Az e szintet elérő egyének gyakran eltávolodnak a világtól, mivel az áldottság kialakuló érzése kizárja a közönséges tevékenységeket. Egyesek spirituális tanítókká válnak, mások névtelenül dolgoznak az egész emberiség javáért. Néhányuk – akiket zseniként tartanak számon saját szakterületükön – sokkal járulnak hozzá a társadalom fejlődéséhez. Ezek az emberek szent életűek, s noha hivatalosan is nyilváníthatják őket, ezen a szinten már rég felülemelkedtek a formális valláson, s annak helyét az a tiszta spiritualitás veszi át, amely minden vallás forrása.

Az észlelést a 600-as vagy afeletti szinten állók gyakran lassított felvétel megtekintéséhez hasonlónak mondják, olyannak, mintha az idő és a tér föl lenne függesztve, noha semmi sem áll le, épp ellenkezőleg, minden eleven és sugárzó. Annak ellenére, hogy ugyanazt a világot látják, mint mindenki más, az általuk észlelt dolgok folyamatosan áramlóak és változóak, minden fejlődik, mintha valami tökéletesen összehangolt, evolúciós tánc zajlana körülöttük, amelyben, a dolgok forrása és jelentősége elemi erejűvé válik. Ez a mérhetetlen intenzitású felismerés nem racionális módon történik, hanem úgy, hogy közben végtelen csend telepszik az elmére, amely immár nem próbál fogalmat alkotni az észlelésekről. Az észlelő eggyé válik az észlelttel, a megfigyelő feloldódik a tájban, s egyben megfigyeltté válik. Minden kapcsolatban áll minden mással azon jelenlét által, amely végtelen EREJŰ, páratlan szelíd, s ugyanakkor sziklaszilárd is.

A 600 és 700 közötti értékű művészeti – pl. zenei vagy építészeti – alkotások átmenetileg magasabb tudati szintre repíthetnek bennünket: ezeket inspiráló és örök életű művekként tartjuk számon.

Dr. David R. Hawkins – ERŐ kontra erő 73-74 old.



Energiaszint: 540 – öröm, feltétel nélküli szeretet

Ahogy a szeretet mindinkább feltétel nélkülivé válik, azt egyre inkább belső örömként élik meg. Ez nem az események kedvező fordulata miatt érzett váratlan öröm, hanem inkább olyan érzés, ami minden tevékenységben állandóan jelen van. Az öröm a lét minden pillanatából folyamatosan fakad, se nem külső forrásból származik. Egyébként az 540-es érték jellemző a gyógyító tevékenységekre és a spirituális alapokon álló önsegítő csoportokra is.

Az 540-es szint felett már a szentek, a spirituális gyógyítók és a spiritualitást magas szinten tanulmányozók birodalma kezdődik. Erre az energiamezőre a rendkívüli türelem és a pozitív hozzáállás jellemző, ami még tartós nehézségek esetén sem csorbul. Az állapot legfőbb jellemzője azonban a könyörület. Azok, akik eljutottak erre a szintre, észrevehető hatást gyakorolnak másokra. Ha hosszan és nyíltan néznek másokra, ezzel a szeretet és béke állapotába juttathatják őket.

Az 500-as tartomány felső felében az egyén olyan világot lát, amelyet a teremtés páratlan szépségének és tökéletességének fénye világít meg. Minden könnyedén, a szinkronicitás révén történik körülötte, s a világ és a benne lévő összes dolog a szeretet és az isteniség kifejeződésének tűnik. Az egyéni akarat beleolvad az isteni akaratba. A közelében egyfajta jelenlét érződik, amelynek EREJE a valósággal szemben hagyományosan elvártaktól eltérő jelenségeket vált ki; a közönséges megfigyelő ezeket csodáknak nevezi. A jelenségek egyébként nem az egyén, hanem az energiamező EREJÉNEK tulajdoníthatók.

A mások iránti felelősségérzet itt már minőségileg más, mint amit az alacsonyabb szinteken láttunk. Az emberben vágy ébred arra, hogy saját tudati állapotát ne csupán bizonyos egyének, hanem maga az élet hasznára fordítsa. Ezt a sok ember egyidejű szeretetére való képességet az a felfedezés kíséri, hogy minél több szeretetet ad valaki, annál több szeretetre lesz képes.
A rendszerint átalakító hatású halálközeli élmények alatt az emberek energiaszintje gyakran 540 és 600 közé ugrik.
David R. Hawkins – ERŐ konra erő 72-73 old.


Energiaszint 500 – szeretet

A médiában ábrázolt szeretetnek, illetve szerelemnek nem sok köze van ahhoz, amiről ez a szint szól. A világ a szeretet szón heves érzelmi állapotot ért, amelyben a testi vonzódás, birtoklási és irányítási vágy, függőség, erotika és az újszerűség varázsa keveredik; rendszerint egy tünékeny és hullámzó valamit értenek ez alatt, ami a körülményektől függően hol gyengül, hol erősödik. Frusztráció esetén gyakran bukkan elő alóla a harag és a függőség, amit addig eltakart. Az, hogy a szeretet könnyen gyűlöletbe csaphat át, közismert nézet, ám amiről szeretetként szoktak beszélni, az többnyire csupán függőséget okozó érzelgősség. A gyűlölet a büszkeségből fakad nem a szeretetből; az ilyen kapcsolatban valószínűleg soha nem is volt igazi szeretet.

Az 500-as szintet a feltétlen, változatlan és maradandó szeretet megjelenése jellemzi, amely nem ingadozik, mivel forrása nem függ külső tényezőktől. A szeretet létállapot: a világhoz való viszonyulás megbocsátó, gondoskodó és támogató módja. A szeretet nem intellektuális jellegű, nem az elméből fakad, hanem a szívből sugárzik. Indítékai tisztaságának köszönhetően képes arra, hogy másokat felemeljen, és nagy dolgokat vigyen véghez.

A fejlődés e szintjén meghatározóvá válik a lényeg megkülönböztetésére való képesség: mindig az adott téma magja kerül a figyelem központjába. Mivel a folyamat az ésszerűség megkerülésével zajlik, megjelenik a probléma teljességének azonnali felismerését lehetővé tevő képesség, a kontextus pedig jelentősen kibővül, különösen az idő és a folyamatok tekintetében. Az ésszerűség csak a részletekkel foglalkozik; a szeretet az egésszel. Ez a – gyakran intuíciónak tulajdonított – képesség nem más, int az azonnali, a szekvenciális jelfeldolgozás nélküli megértés. A látszólag absztrakt jelenség valójában nagyon is konkrét: működésekor mérhető mennyiségű endorfin szabadul fel az agyban.
A szeretet nem foglal állást, ezért globális jellegű, felülemelkedik az elkülönülésen. Így lesz lehetséges „eggyé válni egymással”, hiszen leomlanak az akadályok. A szeretet tehát bennfoglaló, és fokozatosan tágítja az én érzést. A szeretet az élet jóságára, annak számtalan kifejeződésére összpontosít, s a pozitív jelenségeket erősíti tovább. A negatív jelenségeket a kontextus átdolgozásával oldja fel, nem pedig közvetlen támadással.
Ez az igazi boldogság szintje, de érdekes a tény, hogy bármennyire is foglalkoztatja a világot a szeretet mint téma, és bár az összes életképes vallás 500-as vagy afeletti értékűnek bizonyult, a világ lakosságának mégis csupán 4%-a éri el ezt a tudatfejlődési szintet.

Dr. David R. Hawkins – ERŐ kontra erő 71-72 old.


Energiaszint: 350 - Elfogadás

Ezen a tudati szinten jelentős átalakulás megy végbe, amint az egyén megérti: ő maga a forrása és egyben teremtője is élete létélményének. Ez a fajta felelősségvállalás a fejlődésnek erre a fokára jellemző, ahogyan az élet erőivel való harmonikus együttélés képessége is.

A 200-as szint alatt mindenki tehetetlen áldozatnak érzi magát, aki ki van téve az élet kénye-kedvének. Ez abból a hitből fakad, hogy az ember boldogságának forrása és problémáinak az oka is valahol "kint" van. Itt, ezen a szinten viszont hatalmas előrelépés történik, s az egyén azzal a felismeréssel szerzi vissza az EREJÉT, hogy a boldogságának forrását önmagában kell keresnie. E fejlettebb szintről nézve semmi sincs "odakint", ami boldoggá tehetné az embert, a szeretet pedig nem olyasmi, amit másvalaki ad vagy vesz el: annak belülről kell fakadnia.

Az elfogadás nem tévesztendő össze a passzivitással, ami a fásultság egyik tünete! Az elfogadás lehetővé teszi, hogy az élet saját feltételei szerint vegyünk részt az életben, anélkül, hogy azt valamilyen elképzeléshez próbálnánk igazítani. Az elfogadás biztosítja az érzelmi nyugalmat, s a tagadáson való felülemelkedés következtében az észlelés kitágul. Az egyén immár torzítások és téves értelmezések nélkül látja a dolgokat; a létélmény kontextusa kibővül, így láthatóvá válik a "teljes kép". Az elfogadásnak lényegében az egyensúlyhoz, az arányossághoz és az elégedettséghez van köze.

Az elfogadás szintjén álló egyént nem a helyes és a helytelen meghatározása érdekli; az ő célja a nehézségek kiküszöbölése és a problémák megoldási lehetőségeinek a felkutatása. A nehéz feladatok az elfogadó ember számára nem jelentenek kellemetlenséget, sem okot a kétségbeesésre. A hosszú távú célok előnyt élveznek a rövid távúakkal szemben, az önfegyelem és az önuralom meghatározó jellemvonások.
Ezen a szinten nem oszt meg bennünket sem konfliktus, sem szembenállás; belátjuk, hogy másoknak is ugyanazok a jogaik, mint nekünk, és tiszteletben tartjuk az egyenlőséget. Míg az alacsonyabb szintekre a merevség jellemző, a szociális pluraitás itt már a problémamegoldás módjaként kezd kibontakozni. Éppen ezért ez a szint mentes a diszkriminációtól és az intoleranciától. Tisztában vagyunk azzal, hogy az egyenlőség nem zárja ki a sokszínűséget; az elfogadás inkább befogadó, mint elutasító magatartás.

David R. Hawkins ERŐ kontra erő 71. old.



Energiaszint: 310 - Hajlandóság

Ez az igen pozitív energiaszint a magasabb szintek elérésének kapujaként is tekinthető. A munka a pártatlanság szintjén is megfelelően, a hajlandóság szintjén azonban már jól végezhető el, és e személyek bármibe is kezdenek, általában sikerrel járnak. A fejlődés ezen a fokon igen gyors, az itt lévők ugyanis továbblépésre kiválasztott személyek. A hajlandóság azt jelenti, hogy az illető leküzdötte az élettel szembeni ellenállását, és elkötelezetté vált a részvétel iránt. A 200-as kalibrációs szint alatti zárt gondolkodás a 310-es szinten elérve szélesre tárul. Az e szinten állók őszintén barátságosak, s úgy tűnik, társadalmi és anyagi téren elért sikerük az ő természetes "jussuk". A hajlandósággal jellemezhető embert nem zavarja, ha nincs állása, szükség esetén bármilyen munkát elvállal, s alkalmazottként vagy önfoglalkoztatóként épít fel magának új karriert. Nem érzi lealacsonyítónak a kiszolgáló jellegű munkát, sem azt, ha a ranglétra legalján kell kezdenie. Másokkal szemben segítőkész, és sokat tesz a társadalom javáért. Nem okoz gondot számára, ha szembe kell néznie belső problémáival, és a tanulás terén sincs semmilyen különösebb nehézsége.

Ezen a szinten az önbecsülés már nagy, s ezt meg is erősíti a társadalom pozitív visszacsatolása ami elismerés, megbecsülés és jutalmazás formájában nyilvánul meg. A hajlandóság együttérző, így érzékenyen reagál mások szükségleteire. Az e szinten állók a társadalom építőmunkásai és fenntartói. Mivel a nehézségek után is képesek talpra állni, tanulva a tapasztalataikból, általában könnyen helyesbítik saját hibáikat. A büszkeségtől megszabadulván készek szembenézni hibáikkal és tanulni másoktól. A hajlandóság szintjén állók kiváló diákok, könnyen taníthatóak, és a társadalomban jelen lévő ERŐ fontos forrásai.

David R. Hawkins ERŐ kontra erő 69-70. old.



Energiaszint: 250 - Pártatlanság

Az energia igen pozitívvá válik, ahogy eljutunk arra a fokra, amelyet pártatlannak nevezünk, mivel már mentes az alacsonyabb szintekre jellemző, erős állásfoglalási hajlamtól. 250-es szint alatt a tudat igen gyakran észlel ellentétpárokat, és azok közül mereven ragaszkodik az egyikhez, ez pedig nagy hátrány egy olyan világban, amely nem fekete-fehér, hanem összetett és soktényezős.

Az efféle állásfoglalások polarizálódást okoznak, ami viszont szembenálláshoz és megosztottsághoz vezet. A harcművészetekhez hasonlóan a merevség itt is sebezhetőséget jelent: ami nem hajlik, az könnyen törik. Az energiát elszívó akadályok és megosztottságok fölé emelkedő egyén már reális, ítélkezéstől mentes értékelését. Pártatlannak lenni annyi, mint viszonylag függetlennek maradni az eredményektől; ha valami nem az elképzeléseinknek megfelelően sikerül, az innen kezdve már nem kudarcként, nem ijesztő vagy bosszantó élményként éljük meg.

A pártatlanság szintjén álló személytől például ilyesmit hallhatunk:ˇNos, ha nem kapom meg ezt az állást, majd kapok másikat" Ez a belső magabiztosság kezdete, az egyén ráébred az EREJÉRE , s innentől kezdve már nem félemlíthető meg olyan könnyen, nem hajtja többé a bizonyítási vágy.

A 250-es szintre az a hozzáállás jellemző, hogy bár az életben vannak hullámhegyek és hullámvölgyek, az ember mégis képes végig a felszínen maradni, és így nagy baj nem történhet.
A pártatlanság szintjén állóknak jó az általános közérzetük, bíznak abban, hogy képesek boldogulni a világban. Ez a biztonság szintje. A pártatlan személyekkel könnyen ki lehet jönni, és jó velük kapcsolatban állni, mivel nem érdekli őket sem a konfliktus, sem a versengés, sem a bűntudat. Jól érzik magukat, és érzelmileg igen kiegyensúlyozottak. E hozzáállásuk ítélkezéstől mentes, és nem éreznek késztetést mások viselkedésének az irányítására. Ugyancsak emiatt - mivel pártatlan személyek nagyra értékelik a szabadságot - , őket is nehéz irányítani

David R. Hawkins ERŐ kontra erő 68-69 old.


Energiaszint: 200 - Bátorság

Az ERŐ a 200-as szintnél jelenik meg. Ha az alanyokat 200 alatti energiaszintekkel teszteljük, akkor - amint az könnyen ellenőrizhető is - valamennyien elgyengüléssel reagálnak. A 200 feletti értékű, az életet támogató mezők hatására viszont mindenkinél erősödés tapasztalható. Ez az a kritikus határvonal, amely elválasztja egymástól az életet érő pozitív és negatív hatásokat. A bátorság szintjének elérése a valódi ERŐ megszerzését jelzi, s ezért ez a "képessé válás" szintje is. Itt kezdődik a felfedezés, az eredmények, az állhatatosság és az elszántság zónája. A alacsonyabb energiaszintekről a világ reménytelen, szomorú, ijesztő vagy frusztrációkat okozó helynek tűnik, a bátorság szintjéről azonban az élet már izgalmas, kihívásokkal teli és serkentő jelenség.

A bátorság az új dolgok kipróbálásának és az élet viszontagságaival való szembenállásnak a hajlandóságát jelenti. A képességeknek ezen a szintjén az egyén már hatékonyan tudja kezelni az életben kínálkozó lehetőségeket. A 200-as értéknél például már rendelkezésre áll az új szakma megtanulásához szükséges energia, a fejlődés és a művelődés elérhető célokká válnak. Megjelenik a félelmekkel és a személyiséghibákkal való szembenézés, valamint az ezek ellenében való fejlődés képessége, s a szorongás itt már nem töri derékba e próbálkozásokat úgy, ahogyan alacsonyabb szinteken tenné. Azok az akadályok, amelyek a 200-as szint alattiak számára leküzdhetetlennek tűnnek, az igazi ERŐ megszerzésének első fokán állókra már serkentően hatnak.

Az e szinten álló személyek ugyanannyi energiát táplálnak vissza a világba, amennyit elvesznek onnan, míg az alacsonyabb szinteken a populációk, a csoportok és az egyének csak elszívják a társadalom energiáját, de semmit sem adnak cserébe.

Mivel a sikerek pozitív visszacsatolást nyújtanak, az önjutalmazás és az önbecsülés önmagunkat erősítővé válnak. Itt kezdődik az igazi termelékenység.

Az emberiség kollektív tudati szintje hosszú századokon át 190 volt, de különös módon az utóbbi években megugrott, így elérte a jelenlegi 207-es értéket!

*megjegyzés: a könyv 1995-ben íródott!

David R. Hawkins: ERŐ kontra erő 67-68 old.


Energiaszint: 175 - Büszkeség

A 175-ös értékű büszkeség energiája már elegendő ahhoz, hogy működésben tartsa az Egyesült Államok tengerészgyalogságát. Ez az a szint, amelynek elérésére az emberek többsége ma törekszik. Az embereket - e szintet elérve - olyan pozitív érzések töltik el, amelyek már éles ellentétben állnak az alacsonyabb energiaszinteken tapasztaltakkal. Az önbecsülésnek ez a megnövekedése gyógyír mindazon fájdalmakra, amelyeket az alacsonyabb tudati szinteken kell elszenvedni. A büszkeség jól fest, és ezt tudja is magáról; öntelten páváskodik az élet díszszemléjén.

A büszkeség elég messze esik a szégyentől, a bűntudattól vagy a félelemtől ahhoz, hogy például a csüggedt gettólakó büszke tengerészgyalogossá való felemelkedése óriási ugrást jelentsen. A büszkeség önmagában jó hírnévnek örvend, és a társadalom is helyesel; amint azonban a tudati szintek táblázatából is látható, eléggé negatív ahhoz, hogy a kritikus 200-as szint alatt maradjon. Ez az oka annak, hogy a büszkeség csak az alacsonyabb szintekhez viszonyítva jó érzés.

A gondot az jelenti - mint tudjuk -, hogy "aki felmagasztalja magát az megaláztatik". A büszkeség védekező és sérülékeny, mivel külső körülményektől függ, amelyek nélkül váratlanul alacsonyabb szintre eshet vissza. A felfuvalkodott ego is sérülékeny a támadásokkal szemben. A büszkeség gyenge marad, mert piedesztáljáról könnyen a szégyenbe taszítható; ez a fenyegetés gerjeszti a büszkeség elvesztésétől való félelmet.

A büszkeség megosztó, elősegíti a frakciózást, ami igen sokba kerülhet. Mindig is nagyon sokan haltak meg a büszkeség miatt. Ma is rendszeresen előfordul, hogy hadseregek mészárolják le egymást a büszkeség azon megjelenési formáinak jegyében, amelyet nacionalizmusnak nevezünk. A vallásháborúk, a politikai terrorizmus és a fanatizmus, a Közel-Kelet és Közép-Európa rémisztő története is a büszkeség ára, amelyet az egész társadalomnak kell megfizetnie.
A büszkeség árnyoldalai a fennhéjazás és a tagadás. E tulajdonságok gátolják a fejlődést; a büszkeség lehetetlenné teszi a szenvedélybetegségekből való kigyógyulást, mivel tagadja az érzelmi problémák és a személyiséghibák létét. A tagadás lényegében a büszkeséggel egyenlő. Így aztán a büszkeség igen komoly akadály a valódi ERŐ elérésében, ami pedig igazi nagysággal és presztízzsel helyettesíthetné azt.

David R. Hawkins: ERŐ kontra erő 67. old.


Energiaszint: 100 - Félelem

A 100-as szinten már sokkal több életenergia áll rendelkezésre; a veszélytől való félelem egyenesen egészségesnek mondható. A világ jelentős részét a félelem mozgatja, az embereket állandó ténykedésre serkentve. Félelem az ellenségtől, félelem az öregségtől vagy a haláltól, félelem az elutasítástól, és egy sor egyéb szociális félelem, amelyek a legtöbb ember életében alapvető motivációk.

Ebből a nézőpontból a világ veszélyes hely, tele csapdákkal és fenyegetésekkel. A félelem és a bizonytalanság mind az elnyomó, totalitárius szervezeteknek, mind pedig a piac manipulátorainak kedvenc eszköze. A sajtó és a reklám célja is az, hogy félelemre alapozva növelje a piaci részesedést.

A félelmek elterjedése éppoly korlátlan, mint az emberi képzelet; ha valaki számára egyszer fókuszba kerül a félelem, a továbbiakban világ számtalan félelmetes eseménye fogja táplálni azt. A félelem rögeszmés jellegűvé válik, s bármilyen formát felölthet. A kapcsolat elvesztésétől való félelem például féltékenységhez és krónikusan magas stressz-szinthez, vezet. A félelemmel teli gondolkodás paranoiává terebélyesedhet, vagy neuratikus, védekező rendszerek kialakulásához vezethet, és - mivel ragályos - domináns szociális irányzattá válhat.

A félelem korlátozza a személyiség fejlődését, és gátlások kialakulásához vezet. Mivel a félelmen való felülemelkedéshez energia kell, az elnyomottak segítség nélkül nem képesek magasabb szintre emelkedni. A félelemmel teli emberek ezért erős vezetőket keresnek - akik látszólag legyőzték minden félelmüket -, hogy kivezettessék magukat a félelem rabszolgaságából.

David R. Hawkins: ERŐ kontra erő 65.old



Energiaszint: 75 - Bánat

E szintre a szomorúság, a veszteségérzet és a függőség jellemző. A legtöbben már tartózkodtunk itt hosszabb-rövidebb ideig, de azok, akik megrekedtek ezen a szinten, állandó sajnálkozásban és levertségben élnek. Ez a búslakodás, a veszteség és a múlt iránti bűntudat foka. Idetartoznak a kudarcot életük részének tekintő örök vesztesek és szenvedélyes szerencsejátékosok, akik elveszítik állásukat, barátaikat, családjukat, lehetőségeiket, sőt pénzüket és egészségüket is.

Az élet korai szakaszában elszenvedett nagy veszteségek hajlamossá tehetnek arra, hogy a bánatot úgy fogadjuk el, mintha az az életért fizetendő ár lenne. A bánat szintjén álló személy mindenütt szomorúságot lát: a kisgyerekek szomorúságát, a világ állapotának szomorúságát, az élet szomorúságát. E szint a létről alkotott képre is rányomja bélyegét. A "bánat szindróma" egyik eleme az elveszett valami - vagy az általa jelképezett dolgok - pótolhatatlanságának az érzése. A bánatos az egyediből általánosít is, tehát a szeretett személy elvesztését a szeretet elvesztésének éli meg. Az ilyen komoly érzelmi veszteségek ezen a szinten súlyos depressziót, vagy akár halált is okozhatnak. Noha a bánat az élet temetője, még így is magasabb az energiaszintje, mint a fásultságé. Így ha egy valamikor nagy megrázkódtatáson átesett, fásulttá vált páciens elkezd sírni, tudjuk, hogy kezd jobban lenni, s hamarosan enni is fog.....

David R. Hawkins ERŐ kontra erő 64-65. old



Energiaszint: 30 - Bűntudat

Társadalmunkban a emberek manipulálására és büntetésére oly gyakran alkalmazott bűntudat számos formában fejeződhet ki, például megbánásként, önvádként, mazochizmusként vagy az áldozati lét széles tünetskálájának valamely más jelenségeként. A többnyire nem tudatos bűntudat pszichoszomatikus betegségeket okoz, növeli a balesetek valószínűségét és az öngyilkossági hajlamot. Sokan egész életükben bűntudattal küszködnek, mások pedig kétségbeesetten igyekeznek megszabadulni tőle azáltal, hogy - erkölcstelen módon - teljesen tagadják bűntudatukat.

A bűntudat-domináltság egyik következménye a "bűn" iránti megszállott érdeklődés. Az a könyörtelen érzelmi hozzáállás, amit gyakran használnak fel a vallási demagógok mások kényszerítésére és irányítására. Ezek a "bűn és megváltás" kufárai, a büntetés megszállottjai, akik valószínűleg a saját bűntudatukat jelenítik így meg, vagy vetítik azt ki másokra.
Az önostorozás abberráns viselkedését tanúsító szubkultúrákban gyakran figyelhetők meg szinte járványos gyakorisággal terjedő másfajta kegyetlenkedések is, például az állatok nyilvános feláldozása. A bűntudat dühöt ébreszt, ami gyakran gyilkolásban fejeződik ki. A halálbüntetés elfogadása jó példa arra, hogy a gyilkolás elégtételt nyújthat a bűntudattal teli lakosságnak. A könyörtelen amerikai társadalom például a sajtóban állítja pellengére áldozatait, s olyan büntetéseket szab ki, amelyek javító vagy elrettentő értékét még nem sikerült bizonyítani.

Dr. David R. Hawkins - ERŐ kontra erő 63. old.



Energiaszint: 20 - Szégyen

A szégyen szintje veszedelmesen közel jár a halálhoz, amelyet az egyének a szégyentől való menekülés eszközeként választhatnak szándékos öngyilkossággal, vagy kevésbé nyilvánvaló módon az életet meghosszabbító lépések meg nem tételével. Ezen a szinten gyakori az elkerülhető balesetből bekövetkező halál. Valamennyien tudatában vagyunk bizonyos mértékig, milyen fájdalmas dolog megszégyenülni, hiteltelenné, személytelenné válni. A szégyen állapotában lehorgasztott fejjel eloldalgunk, azt kívánva, bárcsak láthatatlanok lennénk. A számkivetés a szégyen egyik hagyományos velejárója, s a kezdetleges társadalmakban - amilyenekből mi is származunk - a számkivetés egyet jelent a halállal.

Az élet korai szakaszában átélt szégyent okozó tapasztalatok - például a szexuális bántalmazás - egy életre eltorzíthatják a személyiséget, ha megfelelő terápiával nem orvosolják azokat. Amint azt Freud is megállapította, a szégyen neurózist okoz. Az érzelmi és lelki egészségre nézve egyaránt pusztító hatású, s az igen alacsony szintű önbecsülés miatt hajlamossá tesz a testi betegségekre is. A szégyenalapú személyiség félénk, visszahúzódó és befelé forduló.

A szégyen a kegyetlenkedés eszköze is lehet, s áldozatai gyakran maguk is kegyetlenné válnak. A megszégyenített gyerekek kegyetlenkednek az állatokkal, s egymással szemben is kegyetlenek. A 20-as közeli értéken kalibrált tudatszintű személyek viselkedése veszélyes. Hajlamosak vádaskodó jellegű hallucinációkra és paranoiára; egyesek pszichotikusok lesznek, vagy bizarr bűncselekményeket követnek el.
Némelyik szégyenalapú egyén maximalizmussal és merevséggel próbál kompenzálni, s megszállottá és intoleránssá válhat. Hírhedt példái ennek az állapotnak azok a morális szélsőségesek, akik erkölcscsősz-egyesületeket alkotnak, és saját tudattalan szégyenüket olyan más személyre vetítik rá, akiket azután érzésük szerint joggal támadhatnak. A sorozatgyilkosok például gyakran szexuális moralizmustól hajtva cselekszenek, s tetteiket azzal indokolják, hogy meg kell büntetniük a "rossz" nőket.
Mivel a szégyen a személyiség teljes szintjét erősen lehúzza, hajlamossá tesz a többi negatív érzelem iránt, s így gyakran vált ki hamis büszkeséget, haragot és bűntudatot.





Dr. David R. Hawkins - ERŐ kontra erő 62. old.









***


A tudat tágítása - na de hogy is?


Mostanában egyre többször foglalkoztat a tudat tágításának témaköre.
Folyton szembe jön velem, épp úgy, mint amikor mész valamerre és folyamatosan figyelmeztető táblák segítik az előrehaladásod, hogy biztosan megérkezz.

Vajon milyen módszerekkel lehetne azon képességek birtokába jutni, vagyis jobban belegondolva, csak újra feleleveníteni eme tudást, hogy akár egy szobában felismerje az ember magának a szobának a terét?
Hogy meglássa a hétköznapi dolgokon túllévő tágasságát, a bene rejlő hatalmas teret?
És akkor hol vagyunk még attól, hogy magát a személyes környezetünket kiszélesítve ezt tapasztaljuk meg lépten - nyomon?

Elgondolkoztató, ahogy a hétköznapok rutin feladatait szinte már néha mechanikusan végezve létezünk, rutint rutinra halmozva, és olykor már csak egy- egy számunkra negatív hatás az, ami esetlegesen kizökkent ebből bennünket. Miért is nem lehetne az, hogy mi magunk adjuk meg azt a kezdeti lökést, ami aztán segít újra „látni”?

Vajon hogy éljük meg a környezetünkben lévő embereket, akikkel hol szűkebb, hol tágabb, de mégis igen szoros energetikai szállakkal csatlakozva egymáshoz, érintkezünk? Vajon hogy látjuk őket?
És hogy látnak ők minket?
XY- nak, aki ezt és ezt csinálja és ilyen és olyan tulajdonságokkal rendelkezik? Vagy még az is lehet, hogy még ennyire sem látnak bennünket? Vajon ezen egy kicsit túltekintve, látjuk azt is, akik ténylegesen lehetnek?

Sokan megelégszenek azzal a tudattal, hogy „én ilyen vagyok”. Ha nem tudod elfogadni, akkor sajnálom, de hát ez vagyok én. Igen ám, de ki is hajtja végre a kalibrációt?
Vagy ez egy megnyugtató és egyben kényelmes, ugyanakkor biztonságot adó bástya magának az egyénnek, hogy még csak egy pici fáradságot se kelljen tennie azért, hogy jellemét csiszolhassa?
Nyilván az adott egyén, (még ha jól is érzi magát eme szerepben) már miért is érezne késztetést a változásra? Vagy ez is csak egy haladási tendencia, ami az idő előrehaladtával felsőbb szintre emelkedik, mint egy játékban az adott karakter, ahogy egyre több és több képességet gyűjt magának?

Tágítsd a tudatod! Ahhoz, hogy ide eljusson az ember, valamilyen úton - módon szakítania kell eddigi, akár berögződött látásmódjával és bizony egy egész más fordulattal érdemes szemlélnie a körülötte lévő dolgokat. Vizsgálódásának tárgya olyan ponton kell legyen, hogy a szűk és szubjektív nézeteit megpróbálja lecserélni valamilyen nyitott és érdeklődő, befogadó és elfogadó látásmódra.

Figyelmet kell szentelnünk az életünkben történő áramlásoknak és észrevenni, hogy valóban részt is veszünk benne. Nem csak éljük, hanem megéljük őket. Ez már lehet egy ok arra, hogy tágabb magaslatokból figyeljünk magunkra. Félretolva a beszűkült látásmódot. Amikor életünket képesek vagyunk felülről, kívülről és más-más látószögből észlelni.

Talán ez lehet egy kiindulópont a tudat tágításához. Megérezni annak ízét, hogy a fizikai testtel nem ér véget lényünk, hogy tevékenységeink ilyen módon hatással vannak sok más lényre. Hogy minden összefüggés okozat, és azért mert mi nem látjuk át részleteiben, még szerves részesei lehettünk keletkezésének.

Részt venni az áramlásban. Érdeklődve, nyitottan.
Néha elég, ha az ember felnéz, miközben megy valahova. Néha elég, ha csak szemlél egy másik embert cselekvése közben és ő láthatatlanul is sokat mesél így magáról. Olyan mintha az élet egyszerűsége valamiféle bonyolult burokba rejtené magát.
Pedig nem hiszem, hogy az lenne.



http://uj-vizek.blogger.hu/
linkagetechnique.com
http://thetahaz.hu/

Amazing Magnetic Levitation Device!

Add me on Facebook. (Hit LIKE on Facebook to add me)
http://www.facebook.com/brusspup

2015. március 23., hétfő

_-*-_ Piramisok Boszniában _-*-_

Edgar Evans Cayce: Cayce hipnotikus álmai során mondta el megállapításait, megérzéseit, diagnózisait, jóslatait stb. amelyeket egy gyorsírónő jegyzett le. Ezeket a feljegyzéseket angolul „reading”-nek nevezik, amelynek magyar jelentése: megfejtés, magyarázat (talányé, álomé stb.).[1] Az A.R.E. egyesület Cayce halála után elkezdte feldogozni és közzétenni ezeket a jegyzőkönyveket. Csak a Föld fizikai változásairól 14000 közlést tartanak számon ma. A közléseket zárójelbe tett számokkal katalogizálták. Az egyesület önkéntesekkel ismerteti meg a nagyvilággal Edgar Cayce nevét, életét, gyógyításainak történeteit és próféciáit.

Az Árpádok titkai avagy amiről a szabadkőműves akadémia hallgat!

Ne csak nézz, ne csak higgy, láss is és tudj!

2015. március 17., kedd

Ha spirituális úton jársz, a környezeted pedig nem.



Ha spirituális úton jársz, a környezeted pedig nem, akkor egyre nő a különbség köztetek, ezért “vihar” van a kapcsolataidban. Ezt egy próbának is felfoghatod: engedsz-e a visszahúzó hatásnak, vagy töretlenül haladsz tovább az utadon ? Ha ők nagyon lemaradnak, az élet leválasztja őket rólad, és ad Új barátokat, csoport-társakat, munka-társakat, munkát, társat, mindent !” (Balogh Béla)



A mostaniak:

-Nem rosszak, hanem más szinten vannak. Csak ennyi. Mi is voltunk azon a szinten. Tartsuk ezt észben ! :)

(Mindig, amikor haragudnánk rájuk, mondjuk ki párszor: “Szeretem az XY-t” (ez csökkenti a haragunkat) (lehet magunkban vagy suttogva is) és kezdjünk más dologgal foglalkozni, ne rájuk szánjuk az energiánkat.)



-Nem Kell megmentenünk őket. Csak ajánljuk fel nekik:

(“Adjak neked jó tanácsot ?” , “Elmondjam, mit olvastam ?” , …)

és Ők majd Eldöntik, hogy kérnek-e belőle. Tartsuk tiszteletben a döntésüket ! (Mi is azt szeretnénk, hogy a mieinket tiszteletben tartsák mások. >> Kezdjük Mi a változást !)



Majd eljön az idő, amikor felkeresnek. Akkor tudunk majd nekik sokat segíteni, ha most elengedjük őket és megállás nélkül haladunk tovább a fejlődésben !



“De hát milyen életem lesz egy új környezetben, mit fogok csinálni, … ?”

Az a poén, hogy csakis attól félhetnénk, hogy a jelenlegi környezetedben maradunk. Ugyanis nézzük meg, milyen az ő életük: aggódás, feszültség, harag, bánat, … Ezen a szinten akarunk élni ? :)



BÁTRAN menjünk előre. Ne essünk abba a hibába, hogy “az ismert rossz jobb, mint az ismeretlen”. Amibe lépni készülünk az Biztosabb, mint bármi:

A Föld rezgés-szintje emelkedik, és ő 1 trilliárdszor nagyobb az embereknél, tehát Az lesz, amit ő akar. :) Ez az emberiségben nézve (Nagyon leegyszerűsítve) azt jelenti pl, hogy a pénz vége, a Szeretet kezdete. Ez a változás évek óta elkezdődött. És a pénz-központú gondolkodásúak természetesen katasztrófának élik meg ezt. Nézz körül a környezetedben: az arcukon aggodalom, rettegés a jövőtől, és ki nem hagynák a “hír”-adót a TV-ben.

(Ők ezt választották.)



De észre fogunk venni olyan embereket is (ha “kinyitjuk a szemünket”) akik egyre nyugodtabbak, egyre többet mosolyognak, belső béke kezd kialakulni bennük.

(Ők ezt választották.)

Őket bátran megszólíthatjuk. Lehet, hogy ők lesznek az új barátaink.



A nehéz anyagi helyzet pont hogy Segíti az Ébredésünket. Ezért IS ébrednek Európában leggyorsabban a Magyarok.

Olyan ez, mint amikor valaki elhappolja előled a félig rohadt almát (ami egyre rohadtabb lesz) ezért neked már csak az egészséges, friss alma marad. Vegyük már észre !



Ha úgy gondoljuk, hogy már teljesen felébredtünk, ugyanakkor nem vagyunk boldogok napi 24 órában, akkor még nem ébredtünk fel teljesen. AZ ÉBREDÉS EGY FOLYAMAT, AMINEK AZ ELEJÉN VAGYUNK. (és aminek mellékhatása a Boldogság.)

Úgyhogy, csak tovább, tovább !





Hogyan lehet pénz nélkül élni:



-A szívesség.net-et egyre többen használjuk, ahol mindent ingyen adunk és ingyen kapunk (kis-asztal, fuvar, laptop, jogi vagy számítógépes tanács, nyelv-oktatás, BÁRMI). Már 30.000-en vagyunk !

(Én pl megváltam ott olyan dolgoktól, amiket évek óta nem használtam, másnak pedig nagy szüksége volt rá és nagyon örült neki: rossz laptop, sok kazi, gördeszka, edző-keztyű, … és kaptam azt, amire szükségem volt: nyomtató, kefír-gomba, … Ez így működik




-Géczi Gábor elmondja a videóiban, hogyan élhetünk Teljesen önellátóan, pénz nélkül.




De lehetnek olyan időszakok is, amikor egyedül megyünk az úton. Abban is meg van a fejlődési lehetőség. Ha megtaláljuk azt, és arra összpontosítunk, akkor elviselhetőbb a magány.


http://ebredjvelunk.com
Forrás: Justin Mátyás

Ősi Idegenek: Visszatérés [HUN]

*Kimaradt ''Ősi Idegenek''sorozatok, melyeket a YouTube letiltott, azok itt tekinthetők meg: http://indavideo.hu/profile/Orok_Urut...

Ősi Idegenek: Visszatérés

Az emberek még nem sejtik, hogy mi folyik körülöttük, de egyszer úgy is rá fog jönni mindenki, hogy ezek a történetek hihetőek is tudnak lenni, mindenesetre egyszer feltárulnak a rejtélyek és a megoldhatatlan titkok, aztán egy napon tán vissza is fognak térni, a távoli jövőben az úgynevezett "Idegenek"...

2015. március 14., szombat

Ősi idegenek / 5.évad , 10. rész - Monolitok.

A sorozat 75 millió év leghitelesebb UFO bizonyítékait vizsgálja a Földön. Felkutatja, hogy miket hagyhattak maguk után a földön kívüliek, és hogyan alakíthatták világunkat.

2015. március 12., csütörtök

Így bizonyítható, hogy a gyűlölet megbetegít.- A Víz Üzenetei - Masaru Emoto


A gondolatok erejéről a vonzás törvényéről sokat olvashattunk az elmúlt évek során a kvantumfizika és a spirituális tanítások népszerűsítése kapcsán. Ez a tudás ősi, viszont most egyre nagyobb tömegekhez jut el a tudomány és a média kapcsán. Mindenki a maga józan esze és szíve alapján értékeli ezeket az információkat, így történhet meg, hogy a materialista gondolkodók kizárnak minden olyan lehetőséget, ami a szellemi síkhoz tartozik, míg a buzgó spirituális útkeresők gyakran esnek a naivitás és elvont spirituális koncepciók csapdájába.




Egyik barátunk babot ültetett két különböző cserépedénybe. Az egyiket pozitív állításokkal, a másikat negatív gondolatokkal táplált. Az eredmény magáért beszél, és akár azt is mondhatjuk, hogy hátborzongató. Képzeljük el, hogy ha magunkat rossz és negatív gondolatokkal tápláljuk mi történhet.

Kétség kívül a gondolatnak és a kimondott szónak ereje van.

Ezt, míg egyesek a pszichológia eszközével kutatják és próbálják megérteni mások tudományos megközelítésből igyekeznek tudatosítani az emberekkel hogy mindenki Önmaga felelős azért, amilyen Világot teremt, és ebben a gondolatoknak és érzéseknek kulcsfontosságú szerepük van.

Dr. Masaru Emoto az alternatív gyógytudományok doktora ezt szerette volna láthatóvá tenni a híres vízkristály kísérleteivel.

A víz nemcsak H20 hanem információhordozó és a külső behatások rezgéseit képes mintegy felvenni és tárolni.

“A lefagyasztott víz kristályképét lefényképeztem és különös világ tárult elém. A leghihetetlenebbnek azok az eredmények mutatkoznak, amikor betűkkel írt szavakat mutattunk a víznek. Kis címkére felírtunk egy szót és ráragasztottuk az üvegre. A szavak pozitív vagy negatív tartalmának megfelelően alakultak a vízkristályok. Elgondolkodtatóak a: köszönöm, te hülye, angyal, ördög szavak kristályképei.” – mondja Dr. Emoto.

Lásd a vízkristályokról készült képeket a: Víz üzenetei – Masaru Emoto YouTube videóban 17:25 perctől:



A Víz Üzenetei - Masaru Emoto / A víz nem csak kémiailag igazolható anyagokat tartalmaz, hanem mindenféle egyéb információkat is, melyekkel érintkezésbe kerül.
Képes mindenféle jellegű információt meghatározott frekvenciamintán tárolni, és ezt más rendszerekre például az élő szervezetre átvinni.
Minden egyes gondolatnak megvan a maga frekvenciája, egy adott hullámhossz, pozitív vagy negatív, örömteli és építő, kellemetlen vagy romboló.
Ezt a hullámhosszt a másik ember rezonanciaként, vagy disszonanciaként érzékeli, kellemesként vagy zavaróként.
A természetes vízben gyönyörű kristály alakzatok jelennek meg a csapvízzel ellentétben és még pompásabb, ha a víz zenei aláfestést is kap.
Ugyancsak látványos változásokat okoz a kristályokban, ha a természetes víznek különböző szavakat mutatunk, mint például hála vagy ostoba...

A negatív gondolatok a rendezetlenséget, míg a pozitív gondolatok a rendet teremtik meg a vízkristályokban.

Figyelembe véve hogy a felnőtt emberi test 70 százalék arányban vizet tartalmaz, akkor egyértelművé válik, hogy ez a nagy mennyiségű víz folyamatosan információáradatban úszik, annak függvényében, hogy milyen gondolatokkal és érzésekkel árasztjuk el önmagunkat. Innen már csak egy lépés annak megértése, hogy a rendezetlen negatív rezonanciájú gondolatok a betegség kialakulását, míg a pozitív rendezett szeretetteljes gondolatok az egészséget támogatják.

Az elmúlt hetekben egy kedves ismerősünk kísérlete újra emlékeztetett ezekre az igazságokra. A babcsíra a növekedés kezdetén nagy mennyiségű vizet tartalmaz így ezekkel végezte el a kísérletet.

A csíráztatott babot tároló edénykének az oldalára két különböző információt hordozó szót írt fel. Az egyik edényke oldalára a szeretet szó, míg a másikra a gyűlöllek szó került. Ugyanakkor a család apraja nagyja pozitív állításokkal erősítette a Szeretlek edénykébe ültetett babot, míg a Rossz vagy! bab csak negatív jelzőket kapott. És íme, az eredmény: Míg az egyik bab egészségesen és szépen fejlődött, addig a másik csökevényes maradt és megbetegedett.

Forrás: http://filantropikum.com/nem-babra-megy-a-jatek-igy-bizonyithato-hogy-a-gyulolet-megbetegit/
http://tudnodkell.info

http://a-viz.blogspot.hu/

2015. március 10., kedd

Az egyiptomi ősmagyar nyelv és a nagy piramisok geometriája.



A következő videoban a 2014 december 5-én elhangzott előadás képekkel kiegészített felvételét láthatják. Az ősmagyar nyelv egyiptomi gyökerének bemutatása mellett a Rhind Matematikai Papirusz piramispéldáiból származó geometriai ismeretekkel találkoznak. Szolgáljanak bizonyítékul a szakirodalom által még felderítetlen, ill. félreismert négyezer éves szöveges példák ősmagyar nyelvű olvasatai, számolásainak helyes megfejtései (MMP és RMP). Kutatásunk eredményeként nemcsak a papiruszok több ezer jeleiből álló szövegeit lehet értelmesen, egyúttal közvetlenül ősmagyarul olvasni, hanem a piramisok ún. hetedhét nagyságrendű – eddig ismeretlen – ősi geometriáját is megismerhetjük.

HIHETETLEN - SZKEPTIKUSOK A PÁCBAN - A ROSSZ TUDOMÁNY CSAPDÁI.

Ne higgyen a szkeptikusoknak! Számtalan esetben unfair módon állnak hozzá bizonyos kérdéskörökhöz és önös érdekektől vezérleve, nemtelen eszközöket felhasználva igyekeznek hitelteleníteni egész témaköröket. A szkeptikusok módszereivel, elveivel, felfogásával foglalkozunk ebben az adásban. A jól megszokott páros: Szűcs Róbert főszerkesztő, Dombóvári Gábor műsorvezető.

2015. március 7., szombat

WORLD'S FIRST SUBMARINE DRONE!! The "MARINER" Waterproof Drone, filmed in St Maarten, SXM, CARIBBEAN

Meditación profunda ~ Deep meditation ~ Lifescapes & Anugama

Végeztem a stresszel - nyugdíjaztam magam fiatalon...

-AKIK FELADTÁK A RABSZOLGAÉLETET, HOGY SZABADON ÉLHESSENEK…
-EGY DÁN CSALÁD LEKAPCSOLTA MAGÁT A CIVILIZÁCIÓRÓL
-40 ÉVIG ÉLT ELZÁRTAN EGY SZIBÉRIAI CSALÁD AKI AZ ERDŐT VÁLASZTOTTA A CIVILIZÁCIÓ HELYETT


Ha százból öt ember statisztikailag nem éri meg, hogy nyugdíjas lehessen, miért ne lehetne előrébb hozni a nyugalmasabb éveket? Legalábbis ezt tette egy brit újságíró, Ed Hawkins, aki 33 évesen döntött úgy, hogy felmond, és a nagyvárosi nyüzsgést a dél-francia vidék nyugalmára cseréli. De hogyan is töntént mindez?

Követve nem kevés honfitársa példáját, Ed Hawkins úgy döntött, nem akarja élete legszebb éveit újságíróként egy számítógép képernyőjére meredve tölteni, miközben Angliában egy férfi várható átlagéletkora 78 év, de egészségesen ennél több mint tíz évvel kevesebb, és nem lehetetlen, hogy mire elérné a nyugdíjkorhatárt, az már 70 vagy 75 évre emelkedik, ha a dolgok így haladnak. (A mai harmincasok csak 68 évek koruktól számíthatnak állami nyugdíjra Nagy-Britanniában.)

A döntés, hogy előbbre kerüljenek a „nyugdíjas évek", és későbbre tolódjon a munka dandárja, persze rizikós és sokak szerint felelőtlen döntés. Ugyanakkor, mint kiderült, nem a fiatalember és párja az egyetlen, aki így gondolkodik. Itt nem „munkakerülő" fiatalokról van szó, hanem ambiciózus, a karrierjüket fontosnak tartó 30-40 éves emberekről, akik azonban nem csak munkára akarják használni életük legjobb éveit.

Borozgatás a kandalló előtt...

Ed Hawkins 17 éves kora óta foglalkozik újságírással, nem házas, nincsenek gyerekei, hitelképes, lakását pedig kiadta, így úgy gondolta, lehetőséget ad magának egy átmeneti szabadságra. A költségvetés szűkös, de szerényen azért jóval olcsóbban megoldható, mint korábbi londoni élete.

Így párjával lehetőségük adódott arra, hogy télen olvassanak és borozgassanak a kandalló mellett, nyáron a medence mellett pihenjenek és a napos teraszon vacsorázzanak. Bár sokan úgy gondolják, hogy fiatalok még a nyugdíjas életstílushoz, ők úgy érzik, jobb így, stresszmentesen az élet.

Ebben a festői környezetben, Toulouse mellett talált nyugalomra a két fiatal.

Otthonos lak traktorgarázsból...

Vannak hasonló párok Dél-Franciaországban, olyanok is, akik IT tanácsadói munkájukat adták fel a nyugodtabb életért, és használaton kívüli traktorgarázst varázsoltak lakhatóvá. Yvonne és Ian 43 évesen vonult vissza, szintén kiadott lakásukból fedezik megélhetésüket, illetve Ian akkor dolgozik, ha kedve tartja, csak hogy ki ne essen a gyakorlatból, és olyan emberekkel, akiket kedvel.

Az idősebbek nem értik...

Azonban az idősebb generáció általában nem érti meg ezt a hozzáállást, hogy valaki éppen akkor akar „szabadságot kivenni" az életéből, amikor le kellene telepednie, családot kellene alapítania. A visszatérésre a lehetőség mindig adott, persze nem minden szakmában egyformán egyszerű újra munkát találni, és nyilván nem könnyű újra beleszokni a napi darálóba.

Forrás: The Independent / kivultagasabb.blog.hu/http://utajovobe.eu

http://blog.xfree.hu/myblog.tvn?SID=&pev=2013&pho=01&pnap=13&n=anci-ani

Létezik-e szabad akarat?




AZ vagyunk.



Létezik-e szabad akarat?
Az élet egy olyan színjáték, amely minden lényeges pontjában megírásra került, és mi vagyunk benne a szereplők. Ezt a színjátékot a színházi színdaraboktól az teszi különbözővé, hogy mi, a szereplők, nem tudjuk, hogy mi fog történni. Olyan, mintha a mondatok, amelyeket el kell mondanunk, csak abban a pillanatban kerülnének a fejünkbe, amikor ki kell azokat mondanunk, és a cselekvésekre, amelyeket meg kell cselekednünk, csak akkor kerülne sor, amikor el kell azokat végeznünk. Ez a Földön élő összes emberi lényre vonatkozik, néhány különleges pszichikai erővel bíró, kivételes individuum kivételével. Az egyetlen különbség abban áll, hogyan értjük meg a játékot, mivel ez a megértés határozza meg a játék megtapasztalását. E nézőpontból háromféle individuum létezik:
1. A spirituális törekvésektől mentes, világi életet élő személy. Az ilyen személy nem fogja fel a valódi helyzetet, és azt feltételezi, hogy teljes mértékben ő a felelős mindenért, amit tesz, és szabad akarattal rendelkezik.
2. A spirituális törekvő, vagy kereső. A törekvő tudja vagy gyanítja, hogy mi a valós helyzet, és bizonyos szinten elfogadja azt. E személy abban a kényelmetlen helyzetben van, hogy úgy tudja, ő nem tud tenni semmit, miközben úgy látja, hogy teljes mértékben ő felelős.
3. A felébredett, vagy megvilágosodott lény. Ez az individuum teljes mértékben megérti a valós helyzetet, és megadta magát annak. Az ő cselekvése az életben azon megértésen alapul, hogy ez egy isteni játék, és így azt nem veszi túlságosan komolyan.
E kategóriák alapján, láthatóan, nincs olyan eset, hogy az emberi lények valóban szabad akarattal rendelkeznének. Csak Isten, az Abszolút rendelkezik szabad akarattal. Mivel azonban a tudatosság Isten, és a tudatosság a mi valódi természetünk, olyan vonatkozásban vagyunk szabadok, hogy megismerjük önmagunkat, és e tudatosságként fogadjuk el önmagunkat. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy akkor vagyunk szabadok, amikor úgy emlékszünk önmagunkra, mint tiszta tudatosságra. Abban a vonatkozásban vagyunk szabadok, hogy el tudjuk különíteni magunkat az elme korlátozásaitól.
A hagyományos elképzelés, miszerint az ember bármit megtehet, amit akar, az elkülönült individualitás hamis feltételezésén alapuló illúzió. Senki nem létezik. Hogyan rendelkezhetne egy képzeletbeli személy bármi mással, mint képzeletbeli akarattal? Valójában minden cselekvés a megelőző cselekvések eredményeként, az ok és okozat törvényének megfelelően történik. Az emberek olyannyira megszokták, hogy individuumnak hiszik magukat, és az emberi társadalom olyannyira totálisan függ ettől a hamis feltételezéstől, hogy még gondolkodni sem képesek anélkül, hogy a gondolat ne lenne kapcsolatban az „én”-nek nevezett képzeletbeli központtal. A szabad akarat létezésének feltételezése, és az „én cselekszem” az individualitásnak ebből a hamis fogalmából származik.

"Andrew Vernon - A tudatosságon túl."

2015. március 2., hétfő

Mi is az ember? Vagyis a másodpercenként több milliárdszor újjászülető lény.

Buddha szerint ebben a létben minden, de minden rezgések, vibrációk összessége. A világ nem állandó, hanem folyamatosan változik. Talán így van talán nem, most inkább nézzük a realitásokat és gondolkodjunk: Hérakleitosz azt mondja: kétszer nem léphetünk ugyanabba a folyóba. Vagyis minden változik még önmagához képest is. Este, ha a folyópartról megnézem a folyót, már más víz van benne, mint ami délután volt, más, mint reggel, más mint tegnap és más mint egy évvel ezelőtt. Ugyanaz a folyó, de ami folyóvá teszi, azaz a benne áramló víz, tulajdonképpen a lényege folyamatosan változik.


Velünk emberekkel ugyanez a helyzet, folyamatosan változunk. Minden évben a testünk atomjainak 98 százaléka kicserélődik “új” atomokra. Három naponta új gyomor nyálkahártyánk van, minden hónapban új bőrünk, és három havonta teljesen új csontvázunk, és minden évben szinte teljesen új testünk. Az anyagi testünk folyamatosan változik, másodpercről másodpercre, nincs egyetlen pillanat sem az életünk folyamán, amikor ne történne a testünkben változás. Hiszen ma nem úgy nézünk ki, mint 5 évvel ezelőtt, vagy mint 10 évvel ezelőtt, vagy mint amikor tinédzserként bandáztunk és a csajokat vagy a fiúkat néztük, vagy gyerekként a kedvenc katonánkkal, kocsinkkal, vagy babánkkal játszottunk, vagy újszülöttként gügyögtünk anyánk ölében. Arra a pici valamire pedig a legkevésbé sem hasonlítunk, aki anyukánk hasában növekedett. Pedig mind mi voltunk. Ugyan más érzések, más gondolatok, más szemszög, de valami mégis összeköt minket ezekkel a korábbi formáinkkal. Valami közös van bennünk és ez a közös valami folyamatosan ömlött embrióból újszülöttbe, újszülöttből tinédzserbe, tinédzserből felnőttbe, felnőttből középkorú-, majd öregemberbe. És ez a valami nem úgy folyt át és alakított minket, hogy egyik nap felébredtünk és hirtelen öregedtünk 5 évet aztán 10 évig éltünk hasonló testben és egy napon felébredtünk és hirtelen 10 évvel öregebbnek láttuk magunkat. Ez a változás napról napra, másodpercről másodpercre történt és történik velünk egészen a halálunkig. EZ A VÁLTOZÁS JELEN PILLANATBAN IS, MOST AMIKOR EZEKET A SOROKAT OLVASSUK ÉLŐ ÉS ELEVEN FOLYAMAT BENNÜNK. Ez megcáfolhatatlan tény: változunk.
A világ ugyanígy tesz körülöttünk: változik. Bár vannak dolgok, amik állandónak tűnnek, de ez csak érzékeink korlátozottsága miatt van így. Vegyük például a fényt. A fényt mi állandónak látjuk. Nézzünk például egy gyertyát. Meggyújtjuk. Rendben, a láng változtatja az alakját ebből következtethetünk valamicskét a változás tényére, de alapvetően állandónak tűnő fényt ad nekünk. De vajon az a láng, amit meggyújtáskor láttunk egy perc múlva is ugyanaz a láng? Vagy nézzük meg a lámpát. Felkapcsoljuk. Ezt, a gyertya pislákolásához képest már ténylegesen állandónak látjuk, nem is gondoljuk, hogy másodpercről másodpercre milliónyi fotont bocsát ki, amik a szemünknek felfoghatatlan és érzékelhetetlen sebességgel ütköznek a megvilágított tárgyaknak, ahonnan egy részük ugyanazzal a sebességgel jut a szemünkbe. Ez is tény és könnyen felfogható, hogy ez a fény bár állandónak látjuk mégsem állandó. Ha valaki még mindig nem hiszi el, akkor az a valaki szerencsés, mert valószínűleg még nem kapott áramszámlát a hónap végén.
1952-ben egy a fejlesztéséért Nobel-díjat kapott tudós Donald A. Glaser buborékkamrájának segítéségével megállapították, hogy a szubatomi részecskék másodpercenként 1022-szer keletkeznek és pusztulnak el. Vagyis az atomokat felépítő részecskék folyamatosan születnek és tűnnek el. Ráadásul egy pillanat alatt felfoghatatlanul sokszor. Mivel mi is atomokból épülünk fel, ezért elgondolkodtató a tény, hogy a minket alkotó elemi építőkövek alaptermészete is, mint minden elemi részecskéé: hullám és részecske jelleg.  Tehát Buddha 2500 évvel ezelőtti állítását miszerint minden rezgés és minden folyamatosan változik, vagyis semmi sem állandó, azaz a testünk is és a környezetünk is minden másodpercben folyamatosan változik ezt bizonyosnak vehetjük, mindenféle misztikum és hozzáképzelés nélkül.
Ehhez hozzájön még egy érdekes tény: Általános iskolában szerzett ismereteink alapján mindenki tisztában van azzal a ténnyel, hogy atomokból épülünk fel. Egy atom szubatomi részecskékből, elektronokból és az atommagot alkotó protonból és neutronból áll (a teljesség igénye nélkül. Ezek a szubatomi részecskék tűnnek el és jelennek meg másodpercenként 1022 gyakorisággal). Tudjuk, hogy a részecskék között tér van. Vagyis szemléletesebben: ha például egy hidrogén atomot felnagyítunk egy focipálya méretűre, akkor az atommag egy a focipálya közepén lévő golflabda lenne a körülötte keringő elektron pedig a pálya szélein mozogna. A kettő között semmi nincs csupán üres tér. Látható, hogy egy atom is inkább tér, mint anyag. Akkor ez alapján jöjjön egy képszerű tény rólunk emberekről: Ha ilyen formán kivonjuk az összes teret (az atomokban lévőt és az atomok közöttit) az emberi testből akkor a visszamaradt valós anyag (tehát az atomot alkotó részecskék összessége) és tér viszonyát ehhez a golflabdához lehetne hasonlítani, mint ahogy egy üres focipálya közepén ül. De ugorjunk egy szintet feljebb szubatomi szintről az atomok, elemek szintjére. Nézzük csak meg, milyen elemekből is épülünk fel: A test 62 %-a hidrogén, azután következik az oxigén 26 %-al, majd a szén, 10 és a nitrogén 1,5 % (Ged Summer: Body Intelligence, 2010, Singing Dragon kiadó) Marad 0,5 % az egyéb elemekre. Valóban szén alapúak vagyunk, ahogy általában mondják az emberről? Nekem inkább hidrogén alapúnak tűnünk. Ráadásul milyen érdekes, hogy a négy legnagyobb mennyiségben bennünk található elem közül három, elemi formájában gáz halmazállapotú csupán a szén az, ami szilárd.
A leírtak a tudomány jelenlegi szintjén tényszerű, a tudomány által is elfogadott adatok. A kérdés most már csak az, hogy mi a hétköznapi életünkben mit tudunk kezdeni ezzel a bennünk lévő nagy térrel és a szubatomi részecsék iszonyú gyors változásával. Tudunk-e neki irányt szabni? Befolyásolhatjuk-e akaratunk és kedvünk szerint vagy el kell fogadnunk és tehetetlenül sodródnunk kell ezzel a hiperszonikus sebességgel?
Ha érdekel a válasz és a folytatás: a fenti cikk a  „Minden, amit a gyógyulásról és a gyógyításról tudni kell” c. kis könyvből származik, de meg is rendelhető a teljes könyv teljesen ingyen az ujember.terapia@gmail.com címen.

Forrás: http://szabadonebredok.info/mi-is-az-ember-vagyis-a-masodpercenkent-tobb-milliardszor-ujjaszuleto-leny/

Spiritual Science Research Foundation : Híd az ismert és az ismeretlen világ között.

1 A Spirituális Tudomány és a Spirituális Kutatás meghatározása.

Mielőtt megnézzük a spirituális kutatás céljait, vizsgáljuk meg a következő definíciókat spirituális szempontból.
1.1 A "spirituális" jelentése.

Az Oxford szótár a "spirituális"-t melléknévnek fogalmazza,

mint valamit, ami az emberi lélekkel kapcsolatos vagy befolyásolja azt, szemben az anyagi vagy a fizikai dolgokkal.

mint valamit, ami összefüggésben van a vallással, vagy vallási meggyőződéssel.

A Spirituális definíciója: A Spiritualitás Tudományos Kutatásáért Alapítvány (SSRF) a „Spirituális”-t úgy fogalmazza, mint valamit, ami túl van az öt érzékszervünk, az elménk (az érzéseink, érzelmeink és a vágyaink) és az intellektusunk (a döntéshozó gondolkodó képességünk és érvelésünk) határvonalán.

1.2 A Tudomány és a Spirituális tudomány

Az Oxfordi szótár szerint a szó "science" azaz "tudomány" a Latin "scientia" szóból ered és a "scire" szóból, mely jelentése "tudni". Főnévként a "tudományról" („science”) úgy fogalmaz,

mint intellektuális és gyakorlatias aktivitást, ami magába foglalja az anyagi- és a természeti világ szerkezetének és magatartásának módszeres tanulmányozását megfigyeléseken és kísérletezéseken keresztül.

mint szisztematikusan felépített tudást, bármilyen témáról.

A tudomány definíciója: A Spiritual Science Research Foundation (SSRF), a fenti definíció mellé a „tudomány" határát kibővíti az anyagi, természeti és spirituális világra. A SSRF úgy véli, mindenki megtapasztalhatja a tudományt akár újra és újra, faji-, nemi-, hitbeli- és nemzetiségi hovatartozásától függetlenül, ha a kísérleti körülmények minden alkalommal azonosak.


Mi a spirituális tudományt (ti. Spiritualitást) "tudománynak" hívjuk, mert:

A spirituális dimenzió felépítése ugyanolyan szisztematikus és logikus, mint az anyagi világ.

Mindennek az oka, ami a spirituális, vagyis a szubtilis világban történik, ugyanúgy felismerhető, mint az anyagi világban.

Az ok-okozati kapcsolat ugyanolyan feltétlenül igaz a szubtilis dimenzióban, mint az anyagi világban. A spirituális kutatás alapvetően a szubtilis és a megfoghatatlan okok megértéséről szól.

Az alapelvek, amelyek a spirituális dimenziót illetik, újra és újra megvizsgálhatóak a megfelelő eszközökkel. Ugyanúgy, ahogy a kutatási eszközök is különbözőek a Fizika és a Biológia tanulmányozására, úgy a Spiritualitás terén is mások. A Spirituális tudományban, a legfőbb eszköz az elemzéshez és a felméréshez a fejlett szubtilis érzékelési képesség, népszerű nevén a hatodik érzék (ESP).




1.3 Kutatás és a Spirituális kutatás

Az Oxford szótár szerint a "kutatás" anyagok és források rendszerezett tanulmányozása, ami segít megállapítani tényeket és elérni új következtetéseket. A jelenségek spirituális szempontból való tanulmányozása ugyanolyan módszeres, mint a modern tudományoké, csak más dimenzióban kerül kivitelezésre.

A spirituális kutatás, a szubtilis dimenziót, azaz a spirituális birodalmat a fejlett hatodik érzékünk (ESP) segítségével tanulmányozza. A spirituális birodalom az a terület, amit nem lehet felfogni az öt érzékszervünkön, az elménken és az intellektusunkon keresztül. Magába foglalja a mennyországot, a poklot, az angyalokat, elhunyt emberek szellemét, aurát, stb.

A Spirituális Kutatás elsősorban a negyedik és az ötödik dimenzió kutatására vonatkozik. A negyedik dimenzió az idő, az ötödik dimenzió a láthatatlan űr/tér.

A negyedik dimenzió spirituális kutatása, az elmúlt életek eseményeinek és cselekedeteinek kutatását illeti, amelyek befolyásolják a pozitív és negatív eseményeket a mostani életünkben. Például, hogyha valaki nagy mennyiségű spirituális gyakorlatot végzett az előző életeiben, ami hozzájárulhat a vagyonbeszerzési képességéhez és az emberszerető magatartásához a mostani életében.

Az ötödik dimenzió spirituális kutatása olyanfajta kutatás, ami az univerzum szubtilis pozitív és negatív területeit tanulmányozza ahhoz, hogy megtalálja az élet gondjainak gyökerében meghúzódó okokat. Például, a "Ötödik dimenzió spirituális kutatása Luis életében" bebizonyította, hogy egy szubtilis boszorkány volt a spirituális oka a túlzott szexuális gondolatainak.

Mivel a spirituális kutatás az első három dimenzióban is végezhető, segítheti a többi modern tudományt is helyes irányba terelni ott, ahol a tudósok és a kutatók tudása sok témában korlátozott. Mikor a spirituális kutatás segítségként hozzájárul a tudományos kutatáshoz, akkor a kutatás termékeny lesz és így elkerülhető sok év, ha éppen nem egy egész élethosszig tartó hasztalan törekvése.
2. A Spirituális kutatás szándéka és céljai

A spirituális dimenzió lehet az oka az életünkben lévő gondok 80%-ának. Ezt a statisztikát 20 éven át végzett spirituális kutatásra és az életünk gondjaihoz hozzájáruló alkotóelemek tanulmányozására alapoztuk. Ez azt jelenti, hogyha figyelmen kívül hagyjuk a spirituális dimenziót az életünk gondjai és eseményei okának felkutatásakor, akkor nagy esélyünk van arra, hogy hiányozni fog a történet 80%-a.

Kérjük, tekintse meg idevágó cikkünket az alábbi témában: Az életünk gondjai mögött húzódó alapokok.

A spirituális kutatás célja:

1. Az emberiség felvilágosítása a spirituális dimenzióról és annak életünkre gyakorolt hatásairól.

2. Az embereket képessé tenni:

A spirituális dimenzió megértésére és megélésére.

Megérteni és megoldani azokat a problémákat, amelyek eredete spirituális természetű.

A maradandó boldogság elérésére.


http://www.spiritualresearchfoundation.org/hu/spiritualit%C3%A1s-kutat%C3%A1s-c%C3%A9lok#1.2

Ahol a tudomány és a spiritualitás találkozik . / Tudomány és Spiritualitás = Objektivitás és Szubjektivitás = Racionális és Reális = Tudás és Bölcsesség.



A tudomány és a spiritualitás egyazon valóság két aspektusa. Nincs közöttük kibékíthetetlen ellentét.

A tudományos keresés és a spirituális keresés az emberiség két nagy útkeresése volt. De úgy tűnik, egyesek azt gondolják, a tudomány kibékíthetetlen ellentétben van a spiritualitással. A tudományos keresés a külső tér, idő és anyag világában fedez fel rendet, a spirituális keresés pedig a tudatunkban. Mivel azonban a teljes valóság mind anyagból, mind tudatból áll, miért kellene a külső világ rendjének megértését célzó keresésnek kibékíthetetlen ellentétben lennie a belső világ rendjének megértésére irányuló kereséssel?

Mindkét keresés az emberi kíváncsiságban gyökerezik. Mi, emberi lények ki akarjuk nyomozni, mi történik bennünk és körülöttünk. Azért akarunk megfigyelni, hogy rájöjjünk a dolgokra. Természetünktől fogva kíváncsiak vagyunk, bármiről van is szó. Például a technológia a tudomány terméke és nem magyarázata. A tudományos keresés jóval azelőtt megvolt, mielőtt bármilyen technológia kifejlődött volna. Rákérdeztünk, hogy miért kék az ég, miért kel fel és nyugszik le a nap, miért van olyan sok faj körülöttünk, miért következnek be fogyatkozások, s mindezt jóval azelőtt, mielőtt bármilyen technológia létrejött volna.

Ugyanígy a Ki vagyok én? Mi az élet célja? Miért van bennem oly sok konfliktus és harc? Lehetséges-e valami más rendet elérni tudatomban? Mi a halál? Van-e valami a halálon túl? kérdések a spiritualitás területének kérdései. Ebből a keresésből fejlődtek ki a különböző vallások. Voltak nagy kérdezők, akik eljutottak egy bizonyos igazsághoz és rendhez. Ezt a rendet nevezhetjük szeretetnek, együttérzésnek, harmóniának, bárminek. Ebből az állapotból próbálták meg közvetíteni az igazságot, amelyet megláttak, és szellemi vezetőkké váltak, akik köré a szervezett vallások épültek. Ily módon az intézményesült vallások a spirituális keresés melléktermékei, mint ahogyan a technológia a tudományos keresés melléktermékeként fejlődött ki.

Miért van az, hogy a tudományos keresés annyira sikeres volt, de amikor tudatunk megértésére kerül a sor, az emberiség mint egész kudarcot vall? Az egyik ok, amiért a tudományos keresés annyira előrehaladt, az, hogy a természetben, amely a tudomány területe, hatalmas rend uralkodik. A természet valamilyen mértékben bizonyos törvények szerint működik, és a tudomány képes volt felfedezni ezeket a törvényszerűségeket. A tudományos keresés sikerének másik oka, hogy a megfigyelő és a megfigyelt elkülönülése többé-kevésbé lehetséges. Viszonylag könnyű objektív lenni azzal kapcsolatban, amit az ember lát. Ez csak a kvantumfizikában dől meg, ahol egy olyan részecskénél, mint az elektron, a megfigyelés puszta aktusa kihat a részecske állapotára. A tudományban az emberi tévedéseket gyorsan kiderítik, mert a konklúziókat más emberek ellenőrzésére bízzák. A tudomány ezúton próbálja kiküszöbölni az egyes megfigyelő szubjektivitását. De amikor a spirituális kereséshez érkezünk, magunkba nézünk, és a megfigyelő maga a megfigyelt. Itt nincs dualizmus.

A tudományos keresésben tudásunk összeadódik. Amin Newton egész életében munkálkodott, ma két-három év alatt meg tudjuk tanulni, és építeni tudunk rá a további kutatásban. A spirituális keresésben a tudás nem segít. Valójában inkább akadály. Amit Buddha felfedezett és kinyilatkoztatott, el tudom olvasni, és eljuthatok oda, hogy ismerem a buddhizmust. Mindez a tudás a buddhista filozófia professzorává emelhet engem, de a buddhista filozófia professzora nem Buddha! Pusztán ismereteken keresztül nem tudom elérni azt a rendet, ami Buddha tudatában volt. Így Buddha tanítványainak annak érdekében, hogy rendet teremtsenek saját tudatukban, mindent újból meg kell figyelni és újra felfedezni, amit Buddha felfedezett. Az ember nem tudja egyszerűen megtanulni. Valami másra van szüksége az ismereten túl, nevezetesen az igazság szellemi meglátására.

A tudomány területén szintén alapvető fontosságú valamilyen szellemi meglátás, bepillantás, de csak az első ember esetében, aki felfedezi az igazságot. Ha Einstein nem látja meg a tér, idő, anyag és energia kérdéseinek mélyét, akkor elméje nem teremt egy teljesen új felfogást. De miután a tudósok eljutottak egy meglátáshoz, egyenlet formájába öntik, logikusan levezetik és igazolják azt. Ettől kezdve a tudást nem bepillantáson, hanem racionális logikán keresztül tanítják. A spirituális keresésben ha valakinek nincsenek mély rálátásai, csak a hamut matatja.

Tehát a spirituális keresés lényegéből adódik néhány probléma. Ahogyan voltak nagy tudósok, mint például Einstein, Newton, Galilei, Darwin és így tovább, ugyanúgy voltak nagy spirituális tanítók. Az emberek azért tisztelik ezeket a tanítókat, mert elértek egy bizonyos tudatállapotot. De mit tettek követőik? Azt mondták: “Ez a tanító a mi gurunk, a mi megváltónk, a vezetőnk, ezért imádjuk hát őt.” Átvették szavait és terjesztették azokat. Egy szervezetet fejlesztettek ki, amiből a vallás kialakult. A követők nem jutottak el az igazsághoz; megelégedtek azzal, hogy terjesztik az “Igét”.

Tegyük fel, hogy a tudósok ugyanezt tették volna: ha építettek volna egy templomot Newton-nak, és azt mondták volna: “newtoniánusok vagyunk, Newton a vezetőnk, bármit mond is Newton, az az egyedüli igazság, és mi terjeszteni fogjuk. A tudósok egy másik csoportja pedig Einsteinnel tette volna ezt, és azt mondták volna: “einsteinisták vagyunk” -- vajon tudósoknak neveztük volna-e őket?

Ám a spiritualitás területén nagyon könnyen rászedhetők vagyunk. Első problémánk a rituálékhoz való kötődés volt. Ha egy személy bizonyos ruházatot visel, bizonyos szertartásra eljár és elvégzi azt, egy bizonyos módon gyújt mécsest és így tovább, elfogadjuk, hogy ő szent ember. Szem elől veszítettük azt a tényt, hogy a spiritualitás: keresés és kérdezés. Ha az emberi lények nem érnek el egy rendet tudatukban, nem spirituálisak. Ennek pedig semmi köze sincs a szertartásokhoz, az öltözékhez, a kiejtett szavakhoz vagy elolvasott könyvekhez. Semmi köze sincs a fejünkben található némi ismerethez.

A másik tényező, amely nagyon megakasztotta a spirituális keresést, a hit. Mit jelent a hit egy ember számára, aki az igazságot keresi? Ugyanolyan módon el kell vetnünk, mint ahogyan a tudós elvet egy teóriát. A teória nem az igazság: a modell nem a valóság. Hogy megtudjuk, mi az igazság, kísérleteket kell végeznünk. De amikor van egy hitünk, egyszerűen kérdezés és megértés nélkül elfogadunk valamit. Annak sincs értelme, hogy azonnal elutasítsunk egy nézetet. A vak elfogadás ugyanúgy rossz, mint a vak elutasítás.

Csak akkor tehetünk szert bölcsességre, ha figyelünk és megfontolunk, nem fogadunk el s nem utasítunk el, hanem együtt élünk a kérdéssel, és saját megfigyeléseink segítségével feltárjuk azt.

A spirituális keresés azért nem jutott messzire, mert úgy értelmeztük, hogy az a hitet jelenti. Azt gondoljuk, a "hit" elhozza majd számunkra az elme megnyugvását, hogy elhoz valami istenit. Ez illúzió. A hit ideiglenesen adhat számunkra bizonyos békét, de ugyanaz, ami tegnap nyugtalanította az elmét, holnap is nyugtalanítani fogja, mert ugyanazok az okok továbbra is működnek. Ha a problémák nem forrásuknál szűnnek meg, az ok és a hatás is feltétlenül fennmarad.

A harmadik megfontolandó dolog az erkölcsi kódex kérdése - mi a jó, mi a rossz, mit tegyünk és mit ne tegyünk. Meg kell megvizsgálnunk, vajon az ember elérhet-e erkölcsi tisztaságot előre meghatározott törvények gyakorlásán keresztül? Amikor megismételnek egy bizonyos tettet, hamar szokássá válik, és az ember erkölcsileg tisztának érezheti magát, anélkül, hogy elérte volna az erkölcsi tisztaságot. Ez a spirituális keresés komoly problémája. Ha agresszív, erőszakos, gyűlölködő vagyok, képes vagyok-e gyakorolni az erőszakmentességet? Egy elképzelést vetítek ki, hogy az erőszakmentesség azt jelenti: nem ütök meg egy másik embert, ezért visszatartom magam. Dühbe gurulok, úgy érzem, megütném a másik embert, de nem teszem, mondván, hogy az “erőszakmentességet gyakorlom”. De a tudatomban ettől még van gyűlölködés, még van agresszió. Pusztán megakadályoztam külső megjelenését. Bizonyosan csak akkor létezik erőszakmentesség, amikor a tudatban vége szakad az erőszaknak. Amíg belül erőszakos vagyok és azt gondolom, hogy az erőszakmentességet gyakorlom, addig ez csupán “kontroll”. Az önkontroll valami egészen más dolog, mint az önmegvalósítás, mely véget vet bennünk az erőszaknak.

Az erkölcsi tisztaság tudatállapot. Akkor van erkölcsi tisztaság, amikor véget ér a zűrzavar. Az erőszak, a félelem, a féltékenység, a bírvágy mind a tudatunkban uralkodó zűrzavar része. Az ember fegyelemmel nem tud rendet teremteni a rendetlenségben. Csak akkor támad szükség belső rendteremtésre, amikor a tudatban zűrzavar van. Ezért a teremtett rend valójában rendetlenség. Az erőszak elnyomása nem erőszakmentesség.

Természetesen a külső tett is számít, és bizonyos mértékű önkontroll szükséges lehet, de semmit sem változtat meg alapvetően. Belül még mindig konfliktusban vagyunk, amikor csak kifelé kontrollálunk. Ha harcolunk önmagunkkal, akkor amit egyik nap kontrolláltunk, mindennap kontrollálnunk kell, ami azt jelenti, hogy az egész élet egy csatamezővé válik. Nem spirituális élet az, ha valaki állandóan harcban áll önmagával. Minden zűrzavarnak oka van, és amíg az ok létezik, a zűrzavar is létezni fog. A spirituális keresés tehát rákérdezés a belső zűrzavar okaira; az önismeret keresése. Az erkölcsi tisztaság ennek a keresésnek a mellékterméke.

A spiritualitás ilyen megközelítése bármilyen felekezettől független, ezáltal, csakúgy, mint a tudomány, univerzális. Éppúgy, ahogyan nincs indiai vagy brit vagy amerikai tudomány, csak egyetlen féle spirituális elme van - a szeretethez, az együttérzéshez, a békéhez és harmóniához eljutott elme. Nincs olyan, hogy hindu spiritualitás vagy keresztény spiritualitás vagy buddhista spiritualitás. Illúzióink azok, amelyek különálló vallási közösségekre osztanak bennünket. A különböző intézményesült vallások a spirituális keresés történelmi melléktermékei, és különbséget kell tenni köztük, valamint önmagában a keresés között. Hasonlóképpen különbséget kell tennünk a tudomány és a technológia között. A tudomány az igazság keresése, míg a
technológia az emberi hatalom-, kontroll- és komfortvágyból származó melléktermék. A hatalom zabolátlan használata okozta a világ minden ökológiai, társadalmi és politikai problémáját, amelyekkel ma szembenézünk. Az emberiségnek anélkül kell tovább folytatnia a tudományos és spirituális keresést, hogy túlságosan belebonyolódna ezek melléktermékeibe.

A spirituális és tudományos keresés valójában a valóság két, egymást kiegészítő faggatása. Bármiféle antagonizmus-érzet közöttük a szűklátókörűség terméke. A tudomány a mérhetővel, a spiritualitás a
mérhetetlennel foglalkozik. A két keresésnek kéz a kézben kell haladnia. Az emberi megértés nem lesz teljes, ha nem fogja át a valóság mindkét aspektusát. A valóság egyetlen, osztatlan teljesség, amely mind az anyagot, mind a tudatot magában foglalja. Tapasztalataink által korlátozottak lévén, gondolataink jórészt ugyanolyan módon választják el a külső világot a belsőtől, mint ahogyan elménk választja el az időt a tértől, noha ezek egyetlen kontinuum különböző aspektusai. A felekezeti oktatás ellenzése nevében minden spirituális keresést az összes vallásos hittel együtt félredobni olyan lenne, mintha a fürdővízzel együtt a gyereket is kiöntenénk.

[P. Krishna professzor a Rajghat Oktatási Központ
(Krishnamurti Alapítvány, Varanasi, India) rektora.]
Fordította: Schmidt Sára

Forrás: 

Resurgence, 1998., szeptember-október

____________________________________________________________________________________




 

Tudomány és Spiritualitás = Objektivitás és Szubjektivitás = Racionális és Reális = Tudás és Bölcsesség Igor Kononenko Ljubljanai Egyetem Számítástechnikai.



* Az előadások a következő témára: "Tudomány és Spiritualitás = Objektivitás és Szubjektivitás = Racionális és Reális = Tudás és Bölcsesség Igor Kononenko Ljubljanai Egyetem Számítástechnikai." — Előadás másolata:

Dia 1
Tudomány és Spiritualitás = Objektivitás és Szubjektivitás = Racionális és Reális = Tudás és Bölcsesség Igor Kononenko Ljubljanai Egyetem Számítástechnikai és Informatikai Kar Igor.Kononenko@fri.uni-lj.si
Dia 2
TUDOMÁNY Tapasztalati, mérhető adatokat modellez; Az elméletek (modellek) méréseket írnak le; Ismételhetőség/megbízhatóság/objektivitás; Statisztikák; A kísérletezőt és annak szándékait ki kell zárni a kísérletből.
Dia 3
A TUDOMÁNY KORLÁTAI A tudomány leírható/kiszámolható/ levezethető modellekre korlátozódik; Formalizmusok: 1.Algoritmusok, 2.Rekurzív függvények, 3.Formális grammatikák, 4.Matematikai logika Kiszámolhatóság elve:  A különönálló, racionális világ (Q) részben leírható  A folytonos, reális (irracionális) világ (R) nem leírható
Dia 4
SPIRITUALITÁS: AZ ÖSSZES HAGYOMÁNYBÓL ERED, AMELYEK UGYANAZOKKAL AZ ALAPVETŐ PROBLÉMÁKKAL FOGLALKOZNAK Az élet célja túlmutat az anyagi világon; Minden létező egy, és ugyanabból a forrásból ered, illetve ugyanazt a célt szolgálja; Az igazság nem leírható és nem megfogható a logikus értelem számára, szükséges, hogy mindenki megpróbálja azt saját maga megérezni közvetlen szubjektív tapasztalatok útján; Az élet célja a tanulás, a végcél az ego korlátainak leküzdése, illetve az, hogy közvetlenül és szubjektív módon felismerjük az igazságot és bölcsességre tegyünk szert; A spirituális élet a spirituális erények gyakorlásán alapszik.
Dia 5
Tudósok TUDÁS Misztikusok BÖLCSESSÉG intellektusBelső érzék, szív objektivitás, mérhető, leírható szubjektivitás, nem mérhető, nem leírható A realitás leírásaTudatos érzékelés, A realitás tudatában levés logikus, racionális elme intuitív elme HOGYAN? leírásMIÉRT? a cél kutatása az anyagot tanulmányozza a tudatot tanulmányozza TUDOMÁNYSPIRITUALITÁS
Dia 6
TUDOMÁNYSPIRITUALITÁS az élet véletlenszerűen bukkant fel az élet esély kételkedés, igazoláshit logika, kísérletek, statisztikák relaxáció, meditáció, szertartások elemzés, megkülönböztet redukál, részek szintézis, összekapcsol holisztikus, egész Különálló, racionális világ (Q) Folytonos, reális világ (R), irracionális, transzcendentális
Dia 7
TUDOMÁNYSPIRITUALITÁS objektív, közvetett tapasztalatok szubjektív, közvetlen tapasztalatok elmélet, a realitás megközelítése gyakorlat, a realitás maga aktív, erőszakos szabad akarat passive, harmonikus szabad akarat alárendelés, kontrollegyüttműködés elvétel, profit, egoadás, megosztás elkülönítés, tér-idő dimenzió minden egy, spektrális dimenzió okszerűség, múltban és jövőben gondolkodás nincs okszerűség, MOST!
Dia 8
TUDOMÁNYSPIRITUALITÁS tudásbölcsesség tudományos elméletek: - kvantumfizika - relativitáselmélet - termodinamika - Evolúció-elmélet … Spirituális erények: - szeretet, együttérzés - türelem, tolerancia - alázat, szerénység - őszinteség, spontaneitás - hit, bátorság … Tudományos szakterületek: - matematika - természettudományok (fizika, kémia, biológia,…) - szociológiai tudományok, filozófia - Műszaki tudományok … Spirituális mozgalmak: - jóga, tantra - tao, zen - alkímia, cabbala, - theozófia, - antropozófia - szufizmus - intézményesített vallások - new age …
Dia 9
Tényszerű összefüggés: magába foglalás a szubjektivitás magába foglalja az objektivitást a folytonos magába foglalja a különállót a realitás magába foglalja a racionalitást a spiritualitás magába foglalja a tudományt a bölcseeég magába foglalja a tudást a tudat magába foglalja az intelligenciát
Dia 10
A BÖLCSESSÉG TANÍTÓI Spirituális lények vagyunk: mindenkinek (egyszer) teljes mértékben kifejezésre kell juttatnia spirituális természetét Önmegvalósító, öntudatra ébredt, megvilágosodott, üdvözült, megváltott, szabad, a szeretet és bölcsesség mesterei: Túlléptek minden ragaszkodáson és illúzión, megszabadultak minden kívánságtól, elvetették az előítéleteket és minden félelmet, és felismerték az ego összes játékát. Az ide sorolás kritériumai (szubjektív és nem teljes lista): 1. Történelmi dokumentumok az életükről és tanításaikról; 2. Nem feltétlenül az igazság megvilágosodott szószólói; 3. Jelentős befolyás a küövetők spirituális fejlődésére; 4. Különböző tradíciókból/kultúrákból; 5. Az én szubjektív bölcsesség-érzésem. 79 bölcsesség-tanító (9 nő, 29 Indiából)
Dia 11
A bölcsesség-tanítók felsorolása: 1. Legendás, ókori; Közel- és Távol-Kelet: - Sri Rama (kb. i.e. 45. század), legendás indiai megvilágosodott mester, király és bölcs. - Sri Krishna (kb. i.e. 32. század), legendás indiai megvilágosodott mester, herceg és bölcs. - Hermes Trismegistos (? i.e. 3. évezred), legendás master és spirituális tanító. - Zarathustra (Zoroaster) (? i.e. 2. évezred), legendás perzsa megvilágosodott mester és spirituális tanító, a zoroaszter vallás alapítója. - Lord Mahavir (i.e. 599?-527?), megvilágosodott mester és spirituális tanító, a dzsainizmus megújítója - Lao Tsu (i.e. 570?-490?), kínai bölcs, filozófus, a taoizmus alapítója - Siddhartha Gautama Buddha (i.e. 560?-480?), megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Zhuang Zi (i.e. 369?-275?), kínai bölcs, filozófus, a taoista bölcsesség írója
Dia 12
A bölcsesség-tanítók felsorolása : 2. Görög és római ókoriak: - Pitagórasz (i.e. kb. 569-475), görög filozófus, matematikus, bölcs és spirituális tanító. - Heraclitus (i.e. kb. 535-475), görög filozófus és bölcs. - Szókrátész (i.e. 470?-399?), görög filozófus és bölcs. - Jézus Krisztus (i.e. 6? – i.sz. 29?), megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Seneca (i.e. 3? – i.sz. 65), római filozófus és drámaíró. - Tyanai Apollonius (2?-98?), görög filozófus és bölcs. - Plotinus (kb. 205-270), görög filozófus, bölcs és spirituális tanító, a neoplatonizmus alapítója.
Dia 13
A bölcsesség-tanítók felsorolása: 3. Európai középkoriak: - Assisi Szt. Ferenc (1182?-1226), boldog, az alázat mestere, a ferences rend alapítója. - Magdeburgi Mechthild (1209?-1282?), keresztény misztikus. - Meister Eckhart (1260-1327?), keresztény teológus, filozófus és misztikus. - Marguerite Porete (1255?-1310), misztikus, bölcs, spirituális tanító. - Nicholas of Cusa (1400?-1464), keresztény filozófus, bíboros, diplomata, matematikus és metafizikus. - Paracelsus (1493-1541), orvos, alkímista, misztikus, laikus teológus és filozófus. - Avilai Szt. Teréz (1515-1582), keresztény apáca, szent, misztikus, a karmelita rend megújítója. - St. John of the Cross (1542-1591), misztikus teológus, szent, a Mezítlábas Karmeliták alapítója.
Dia 14
A bölcsesség-tanítók felsorolása: 4. Szufizmus: - Omar Khayyam (kb. 1048-1131), perzsa matematikus, csillagász, költő és a szufizmus tanítója. - El-Ghazali (1058-1128?), iszlám filozófus, teológus és szufi. - Nishapuri Attar (1142?-1220?), perzsa szufi- költő, a szufizmus tanítója. - Rumi, Jalal ad-Din (1207-1273), perzsa költő és szufi, a táncoló dervisek alapítója. - Hafis (1325?-1389?), perzsa költő és szufi. - Jami, Nur ad-Din Abd ar-Rahman (1414- 1492), perzsa szufi-költő és misztikus.
Dia 15
A bölcsesség-tanítók felsorolása : 5. India és Távol-Kelet: - Bodhidharma (470?-539?), megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Kanachi Sosan (510?-606?), megvilágosodott mester és spirituális tanító, a kínai Zen 3. pátriárkája. - Sri Adi Shankara (788?- 820?), megvilágosodott mester és spirituális tanító, filozófus, költő, vallási reformer. - Huang Po (1st half of 9th century), a Zen mestere és spirituális tanító. - Rinzai (?-866), a Zen megvilágosodott mestere, spirituális tanító. - Naropa (1016-1100), megvilágosodott mester, spirituális tanító. - Jetsun Milarepa (1052-1135), tibeti jógi, költő, mágus, megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Dogen Zenji (1200-1253), a Zen japán mestere és spirituális tanító, költő, a Soto-Zen alapítója. - Kabir (1440?-1518?), misztikus költő, indiai szeint, megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Guru Nanak (1469-1539), megvilágosodott mester és spirituális tanító, a Sikh vallás alapítója. - Mira Bai (1498-1547), indiai szent, bölcs, misztikus költő.
Dia 16
A bölcsesség-tanítók felsorolása : 6. 19. század: - Lahiri Mahasaya (1828-1895), megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Helena Petrovna Blavatsky (1831-1891), parapszichológiai médium és a Teozófiai Társaság alapítója. - Sri Ramakrishna Paramahamsa (1833-1886), megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Sri Sai Baba of Shirdi (1840?-1918), megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Sri Yukteswar (1855-1936), megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Ohiyesa, Charles Alexander Eastman (1858-1939), amerikai indián író, orvos, az indián bölcsesség írója. - Rudolf Steiner (1861-1925), osztrák filozófus és természettudós, az antropozófiai mozgalom alapítója. - Swami Vivekananda (1863-1902), Indian filozófus, bölcs és spirituális tanító.
Dia 17
A bölcsesség-tanítók felsorolása : 7. A 20. század első fele: - Rabindranath Tagore (1861-1941), indiai költő, filozófus, Nóbel-díjas. - Mahatma Gandhi (1869-1948), az igazságért és emberi jogokért folytatott erőszakmentes harc mestere. - Sri Aurobindo (1872-1950), megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Carl Gustav Jung (1875-1961), svájci pszichiáter, pszichológus és filozófus. - George Gurdjieff (1877-1949), görög-örmény spirituális tanító és misztikus. - Bhagavan Sri Ramana Maharshi (1879-1950), megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Edward Bach (1886-1936), angol orvos, a (Bach) virág-esszenciák alapítója, bölcs. - Mikhail Naimy (1889-1988), libanoni spirituális író, költő, filozófus. - don Juan Matus (1891?-1973?), amerikai indián sámán, látó és bölcs, spirituális tanító. - Paramahansa Yogananda (1893-1952), a jóga mestere és spirituális tanító. - Meher Baba (1894-1969), megvilágosodott mester és spirituális tanító.
Dia 18
A bölcsesség-tanítók felsorolása : 8. A 20. század második fele - Jiddu Krishnamurti (1895-1986), megvilágosodott mester. - Sri Nisargadatta Maharaj (1897-1981), megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Omraam Mikhael Aivanhov (1900-1986), bolgár filozófus, misztikus és spirituális tanító. - Martin Kojc (1901-1978), szlovén parapszichológus, filozófus, publicista, bölcsesség-tanító. - Shunryu Suzuki (1904-1971), japán Zen-mester, az USA-beli Soto-Zen közösség alapítója. - Peace Pilgrim (1908-1981), megvilágosodott mester, zarándok és bölcs. - Teréz Anya (1910-1977), albán keresztény apáca, boldog, a megszemélyesedett szeretet, a Szeretet Misszionáriusai Rend alapítója, Nobel békedíjas nő. - Alan Watts (1915-1973), teológus, misztkus filozófus és spirituális tanító. - Idries Shah (1924-1996), szufi író és tanító. - Elisabeth Kübler-Ross (1926-2004), orvos, pszichiáter, tanatológus, az együttérzés mestere. - Ifj. Martin Luther King (1929-1968), a feketék jogaiért való erőszakmentes küzdelem mestere, Nobel békedíjas férfi. - Anthony de Mello (1931-1987), indiai jezsuita, misztikus és spirituális író. - Osho - Bhagwan Sri Rajneesh (1931-1990), megvilágosodott mester
Dia 19
A bölcsesség-tanítók felsorolása : 9. Napjainkban - Bhagavan Sathya Sai Baba (born 1926), megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Sri Chinmoy (1931-2008), megvilágosodott mester és spirituális tanító, költő, író, zenész, festő, atléta. - 14. Dalai Láma, Tenin Gyatso (sz.: 1935), a tibeti nép spirituális vezetője, Nobel békejíjas. - Eckhart Tolle (sz.: 1948?), megvilágosodott mester és spirituális tanító. - Sri Sri Ravi Shankar (born 1956), megvilágosodott mester és spirituális tanító, az Élet Művészete Alapítvány („Art of living foundation”) alapítója. - Malidoma Patrice Some (born 1956), afrikai sámán, író és spirituális tanító. - Meera Anya (sz.: 1960), megvilágosodott mester és spirituális tanító.
Dia 20
A bölcsesség-tanítók közös tanításai 1. NINCS HALÁL: A fizikai test halála pusztán átmenet a lét egyik formájából egy másik realitásba, a spirituális fejlődés egy következő lépcsője. 2. NINCS GONOSZ: Abszolút értelemben nem lehet semmilyen gonosz, mivel mindenben Isten lakozik, és minden dolog Isten maga: az univerzum minden szörnyű megjelenése csak az ő álarca. 3. NINCS ÖRÖK ELÁTKOZOTTSÁG: sem a világ, sem a Föld nem örök életű. Minden dolog a kozmikus megjelenés végtelen folyamatában kel életre, tűnik el, illetve jelenik meg újból. 4. MINDEN ÖSVÉNY ISTENHEZ VEZET: A lélek Istenből emelkedett ki, és előbb vagy utóbb biztosan vissza fog térni Istenhez. Az emberek mindig és minden ösvényen az ő útját járják, mivel minden út hozzá vezet. 5. Minden létező EGYSÉGE: MINDEN ISTEN; MINDANNYIAN ISTEN VAGYUNK, csak a tudat szintjei változnak. Ha az ember felismeri az Igazságot, ráébred, hogy mindenkivel egy. 6. SEMMIT NEM KELL MEGVÁLTOZTATNI, CSAK MAGAMAT: Minden úgy tökéletes, ahogy van – ezt meg kell tanulnunk elfogadni. Az egyetlen valódi változás bennünk magunkban van. 7. AZ ÚT AZONBAN NEM KÖNNYŰ: Tele van csapdákkal, és csak kevesen érik el a Célt viszonylag gyorsan; a többség hosszasan körben forog, kipróbál különböző vonzó egérutakat, és zsákutcákba kerül...
Dia 21
A bölcsesség-tanítók közös tanításai 8. AZ IGAZSÁG NEM LEÍRHATÓ: ezért a mesterek tanításait nem csak az elménkkel kell olvasni, hanem azokat igazolni is kell és azokra intuitív módon rá kell érezni – a szívünkkel. 9. AZ ELME KORLÁTOZOTT: Elkülönültséget és az igazság hiányát hozza létre; bár hasznos eszköz lehet, nem szabad uralkodnia; a szív és elme harmóniája nélkülözhetetlen. 10. A DOGMÁK A TUDATLANSÁGBÓL FAKADNAK: a tanításban nincs helye végső szabályoknak és dogmáknak. Ettől függetlenül minden koncepció, vallási irányzat és vallás hasznos és szükséges is lehet. 11. BÁRKI RÁJÖHET AZ IGAZSÁGRA SAJÁT MAGÁTÓL, KÖZVETLENÜL: Isten valós megismerése azután lehetséges, hogy felülemelkedünk minden koncepción, és megértésen, egy élő és közvetlen misztikus megtapasztalásba. 12. MOST: Az egyetlen realitás a jelen pillanat, most és csak most lehet az Igazságot felismerni. Múlt és jövő nem létezik – ezek csak emlékek. 13. AHHOZ, HOGY EGY LEGYEN, AZ EMBERNEK MEG KELL HALNIA SAJÁT MAGA SZÁMÁRA: az ego (személyiség) akadályt jelent az Úton, bár az ego nélkül nem lehet követni az Utat. Ha az ember készen áll, feláldozza az egot, hogy MINDENT megnyerjen. 14. AZ IGAZI SZABAD AKARAT CSAK A MEGVILÁGOSODÁS ÁLLAPOTÁBAN LÉTEZIK: Minden egyéb állapot feltételes, és ezért nem szabad.
Dia 22
A bölcsesség-tanítók közös tanításai 15. EGY TANÍTÓ (szinte) SZÜKSÉGES: A tudás csak akkor hasznos, ha azt a tanítvány szintjére adaptálják. Egy Tanító azonban nem tehet semmit a tanítvány helyett. 16. A SZENVEDÉS ÉS A MEGPRÓBÁLTATÁSOK (szinte) SZÜKSÉGESEK A HATÉKONY TANULÁSHOZ: a dualitás világa a fájdalom, szenvedés és megpróbáltatások világa – hosszú távon az ‘ideális’ élet ebben a világban lehetetlen. Ha az ember megadja magát, a szenvedés eltűnik, mivel nincs már rá szükség. 17. A RAGASZKODÁS ÉS A KÍVÁNSÁGOK FÉLREVEZETNEK: ezek eltérítenek bennünket az Igazságtól. A legnehezebb, de szintén szükséges dolog KITANULNI mindenből, amit megtanultunk. 18. A NEM MEGVILÁGOSODOTTAK ÉLETE ALVÁS – A TUDAT HIÁNYA: csak a megvilágosodásban ébred fel az ember az álomból és válik tudatossá. 19. ÉN VAGYOK a végső felismerés – annak felismerése, hogy csak Isten (Én egyedül) létezik, és hogy az elkülönültség csak képzelt volt – a játék része. 20. AZ ÉLET CÉLJA A MEGTAPASZTALÁS: Az egyetlen cél maga az élet, és semmiképpen nem bárminek a megszerzése. Az út a fontos, nem a cél. Ahhoz hogy megtapasztalja magát, Isten elfelejti magát – azért, hogy képes legyen önmagát megtapasztalni.

 Az élet játék. 21. A VÉGSŐ CÉL A MEGVILÁGOSODÁS; FELISMERÉS; MEGVÁLTÁS; ÖNTUDATRA ÉBREDÉS; SZABADSÁG; ÖNMEGVALÓSÍTÁS; ELMERÜLÉS AZ ABSZOLÚTBAN, ISTENBEN; EGGYÉ VÁLÁS; HAZATÉRÉS (A JÁTÉK VÉGE).

Dia 23

Összefoglalás  A bölcsek listája nem (és nem is lehet) teljes  A bölcsek ugyanazt az üzenetet közvetítik  Egybehangzóak – függetlenül az időtől, helytől, kultúrától, illetve hagyománytól  mindnyájan ugyanazt az Igazságot hirdetik, bár mindegyikük saját terminológiát használ --------------------------------------------------------------------------

 A Tudomány és a spiritualitás az Igazságot keresi. Mindkét pólusra, a szívre és az intellektusra elkerülhetetlenül szükség van e folyamat során. Az emberiségnek a tudomány és a spiritualitás összekapcsolására (egységére) van szüksége. 

Albert Einstein: »A tudomány hit nélkül béna, a vallás tudomány nélkül vak.«
Dia 24

Igor.Kononenko@fri.uni-lj.si http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor


http://slideplayer.hu