2012. október 28., vasárnap
Kínai korongok.
Kínai korongok.
Olykor a tudomány nemcsak misztikus rejtélyekkel, ókori legendákkal szembesül, időnként olyan tárgyak is megfejtésre várnak, melyekre első kézből nincs semmilyen magyarázat.
1938-ban Kína és Tibet határán lévő barlangokban régészek vizsgálódtak, eredményül jó néhány csontvázat találtak. Szerintük valamilyen nagyfejű, alacsony, vézna testű élőlények maradványai lehettek. Tanulmányozásuk közben egy középen lyukas kőkorongot, un. dropát találtak, mely leginkább egy kőkori hanglemezre hasonlított. A 1.5cm vastag korong átmérője 18cm, rajta spirálisan írásos jeleket fedeztek fel. A megfejtésükre egészen 1962-ig kellett várni, azonban ennek publikálását két éven át megtiltották Kínában. 1965-re már több mint 700 darabra rúgott a barázdált korongok száma, kiszivárgott hírek szerint ezek egy „égi szekér” leírását tartalmazzák. Ezt a járműt földönkívüliek irányították a Földre, mely a környéken szállt le egykoron. A bennszülöttek, miután ellenséges szándékot véltek felfedezni az idegenek viselkedésében megtámadták őket, csak nehezen értették meg jó szándékukat. A megölt tetemeket a barlangokba hantolták el, míg a túlélő idegenek a landolás alatt megsérült űrhajójukat javították, ami kudarcba fulladt. A temetés ténye el is vetette azon elméletet, miszerint egy ismeretlen majomfajtától származnának a csontvázak. Az időpont meghatározásában segítséget jelentettek azok a barlangrajzok, melyek a falakon maradtak fenn. Ezeknek a csillagállásoknak, képeknek, vonalaknak korát 12000 évvel ezelőttinek állapították meg, míg a lemez korát 10000 és 12000 év közé becsülték Talán akkor érkeztek az idegenek?
A korongok kemény gránitból készültek, melybe egy akkori primitív törzs szerszámok hiányában aligha tudhatott véséseket létrehozni, még kevésbé valamiféle civilizációt feltételező írást. Egy vizsgálat során kiderült, valamikor elektromosságot vezettek át rajtuk, a rezgéseket ma is észlelik, akár kódolt üzeneteket is tárolhattak bennük. A korongok írói saját magukat dropáknak nevezték.
A múlt század hetvenes éveiben egy archeológus csapat visszatért a helyszínre, tanulmányozták a barlangokat, rájöttek, hogy ezeket mesterségesen vájták a sziklába, simára faragták a köveket, azonmód fel is térképezték a földalatti hálózatot. A környéken ma is olyan törzs él, akik alig haladják meg a 120cm magasságot, feltűnően nagy a fejük, nem hasonlítanak sem a kínaiakra, sem a tibetiekre, és váltig mutogatják mindenkinek: az őseik bizony az égből érkeztek.
Végezetül egy rövid részlet a korongokon lévő írás fordításából:
„A dropák a felhők közül érkeztek űrhajójukon. A férfiak, asszonyok és gyerekek a barlangok mélyén bújtak el napkelte előtt tíz alkalommal. Amikor végül megismerték a dropák nyelvét, akkor értették csak meg, hogy a jövevények békés szándékúak.”
Amennyiben mindez igaz lenne, akkor a korongok bizonyítják az első lejegyzett idegen civilizáció látogatását bolygónkra. De a teljes bizonyosságig a kínai korongok továbbra is megmagyarázhatatlanok maradnak.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése