2013. október 17., csütörtök
HONFOGLALÁS VAGY HON-VISSZAFOGLALÁS,ESETLEG HAZATÉRÉS!
Hányszor volt már a Kárpát-medence Magyarország?
Minden magyar ember úgy tanulta az iskolában, olvasta a történelemkönyvekben – ennél fogva pedig úgy tudja −, hogy őseink Árpád vezet
ésével 896-ban lépték át a Vereckei-hágót.
Ezt az ünnepélyes pillanatot nevezik honfoglalásnak, melynek lényege az, hogy először ekkor telepedtek le magyar nyelven beszélő népek a Kárpát-medencében.
Az ominózus dátum 1000. évfordulóját, a Millenniumot nagy pompa, látványos rendezvények közepette ünnepelték meg 1896-ban az Osztrák-Magyar Monarchia idején.
A megemlékező beszédek mind-mind azt hangsúlyozták, hogy 1000 éve tették be először lábukat magyar törzsek Közép-Európa szívébe…
Mindez annyira egyértelműnek, vitán felül állónak hangzott és hangzik ma is – pedig már ekkoriban is voltak régészeti leletek, melyek látványosan ellentmondtak ennek az elképzelésnek.
Ezek az adatok ugyanis mind arra utaltak: nem 894-896 között, és nem Árpád idejében jártak először itt magyarok, illetve a magyarsággal rokon népek! Azaz – bármennyire is sokkolónak tűnhet – semmiképpen sem 896-ban zajlott le a magyar honfoglalás…
Kapcsolódik:
A magyar törzsek misztikus eredete és a 7-es szám titokzatos ereje
Nyék, Megyer, Kürt-Gyarmat, Tarján, Jenő, Kér és Keszi azonosítása mind a mai napig komoly fejtörést okoz a történészeknek. Pedig – egy megdöbbentő elmélet szerint – valójában mindegyik múltját fel lehet göngyölíteni, melyek közül egyik fantasztikusabb a másiknál… A korabeli krónikák Dentumogyer-nek, azaz „Hétmagyar”-nak nevezték azt a sztyeppei törzsekből álló szövetséget, mely a 860-as évektől kezdve rendszeresen vezetett hadjáratokat a Kárpát-medencébe. Világos tehát, hogy őseink hetes szerveződésben érkeztek be a későbbi Magyarország területére, s ezzel nem voltak egyedül: rokon népeink, a hunok, az avarok, a bolgárok, a türkök, az onogurok, a jászok, vagy a besenyők szintén 7 fejedelem uralma alatt, 7 törzsbe tömörülve éltek! S hogy miért pont 7? Miért volt 7 magyar törzs (Nyék, Megyer, Kürt-Gyarmat stb.), illetve ezek élén 7 vezér (Álmos, Előd, Ond, Kund, Tas, Huba, Töhötöm)? És egyáltalán, honnét származnak ezek a törzsek, a neveik, illetve utóbbiak mit jelentenek? Nos, a válaszhoz egy kis kirándulást kell tennünk nemcsak a népek őstörténetébe, de a néplélektan és a számmisztika birodalmába is…..
...
*/Magyar nyelv nyomán/ (facebook)
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése